n/z: występ Metalliki w O2 Arena. fot. Kreepin Deth, CC BY-SA 4.0
n/z: występ Metalliki w O2 Arena. fot. Kreepin Deth, CC BY-SA 4.0

Złe wieści dla fanów Metalliki. Problemy zdrowotne lidera już krzyżują plany zespołu

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Metallica, ikona heavy metalu jest w trasie koncertowej M72, podczas której zespół promuje swój najnowszy album "72 Seasons". Na nieszczęście fanów ciężkich brzmień wokalista zespołu James Hetfield zachorował, co już odbiło się na trasie. Metallica poinformowała o przełożeniu terminu jednego z koncertów. W jakim stanie jest James Hetfield i czy reszta trasy jest zagrożona?

Metallica odwołała koncert. Jest oświadczenie zespołu

Metallica musiała odwołać zaplanowany na niedzielę 3 września Phoenix. Na przeszkodzie stanęła nieoczekiwana choroba wokalisty zespołu Jamesa Hetfielda. U muzyka stwierdzono zakażenie Covid-19. Na szczęście dla fanów występ odbędzie się i to już tydzień później - Metallica przełożyła koncert na stadionie Glendale's State Farm Stadium na sobotę 9 września 2023 r.

Zespół opublikował oświadczenie na platformie społecznościowej X (wcześniej Twitter), gdzie poinformował o zmianie terminu występu z powodu choroby Hetfielda.

„Z przykrością informujemy, że zaplanowany na jutro występ M72 na State Farm Stadium został przełożony na sobotę 9 września 2023 r., ponieważ niestety Covid dogonił Jamesa” - przekazał zespół we wpisie.

„Jesteśmy bardzo rozczarowani i przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie z tego powodu powstały. Nie możemy się doczekać powrotu, aby dokończyć M72 No Repeat Weekend w Glendale w przyszłą sobotę” - dodała Metallica.

Posiadaczy biletów na koncert 3 września, Metallica uspokoiła, że ​​bilety te „będą honorowane 9 września”.


Nowy wariant koronawirusa

Jak informuje BNO News nowy wariant o symbolu BA.2.86 i nazwie Pirola wykryto w ostatnich tygodniach w czterech krajach u sześciu pacjentów. W Izraelu oraz w Londynie zidentyfikowano go po raz pierwszy 13 sierpnia 2023 r., a w kolejnych dniach w Danii i USA. Wykrycie tego wariantu u pacjenta w stanie Michigan potwierdziła Agencja Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) w Atlancie.

Z dotychczasowych badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, a opublikowanych przez UK Health Security Agency (Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia) wynika, że Pirola zawiera wiele mutacji i różni się dość znacznie w porównaniu do wariantu BA.2, jak również innej odmiany koronawirusa XBB, krążącej obecnie po świecie. Ma on także więcej mutacji aniżeli inny nowy wariant EG.5 o nazwie Eris, będący następcą Omikrona.


SW

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura