Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

7. PKO Bieg Charytatywny wesprze młode sportowe talenty

Redakcja Redakcja Bieganie Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Już w tę sobotę 23 września na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w Polsce wystartuje 7. PKO Bieg Charytatywny. W zamian za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na ufundowanie stypendiów dla młodych sportowych talentów. Biegacze wystartują na stadionach w Wieliczce, Baruchowie, Sochaczewie, Łomży, Ostródzie, Białymstoku, Krasnymstawie, Pile, Opolu, Zielonej Górze, Rudzie Śląskiej i Krośnie.

Żeby wystartować w PKO Biegu Charytatywnym, należy dokonać rejestracji drużyny na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl

W biegu startują pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionów. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki. W każdej lokalizacji może wystartować do 100 drużyn.

Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13. roku życia, pokonując – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.

Inicjatywa sportowa

PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa. Wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, bo każdy może pomóc. W imprezie biorą udział biegacze amatorzy, a wspierać ich będą utytułowani sportowcy. W tym roku środki finansowe zostaną przekazane na stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży.

– Gorąco zachęcam do udziału w 7. PKO Biegu Charytatywnym. Zbierajcie 5 – osobowe drużyny i do biegu. Nawet, jeśli ktoś przebiegnie tylko jedno okrążenie, będzie częścią tej wyjątkowej akcji charytatywnej. Tutaj liczy się nie tyle wynik, ale sam udział. Dzięki naszemu zaangażowaniu możemy komuś pomóc – mówi Dariusz Szwed, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

– Celem tegorocznego PKO Biegu Charytatywnego jest pomoc dla młodych, sportowych talentów. Trzeba je wspierać, bo to wśród nich znajdują się przyszłe gwiazdy polskiego sportu, które rozsławią Polskę na arenie międzynarodowej – podkreśla Aleksandra Mazur, Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. 

Ambasadorzy będą kibicować zawodnikom

Dobra zabawa jest gwarantowana. We wszystkich lokalizacjach biegowi charytatywnemu towarzyszyć będzie piknik rodzinny. W każdym z miast zawodników wspierać będą cenione nazwiska ze świata sportu. Są wśród nich m.in. utytułowane polskie lekkoatletki: Joanna Jóźwik, którą będzie można spotkać w Białymstoku i Sofia Ennaoui, która będzie kibicować w Zielonej Górze.

Tomasza Czubaka spotkać będzie można w Pile, Witolda Romana – w Ostródzie, Igę Baumgart-Witan – w Opolu, Kamilę Lićwinko – w Łomży, Justynę Święty-Ersetic – w Rudzie Śląskiej, Pawła Wojciechowskiego – w Wieliczce, a Marcina Nowaka – w Krośnie.

Paweł Korzeniowski będzie kibicował w Sochaczewie, Sebastian Chmara – w Baruchowie, a Paweł Januszewski – w Krasnymstawie.

Wszyscy zawodnicy zapisani na Bieg Charytatywny otrzymają pakiet biegowy przygotowany wspólnie z partnerami: specjalną koszulkę z grafiką 7. PKO Biegu Charytatywnego wyprodukowaną przez polską firmę Rough Radical, wodę oraz zdrowy batonik.

W 2022 r. w 6. PKO Biegu Charytatywnym udział wzięło prawie 5,5 tys. uczestników, którzy łącznie pokonali 8,5 tys. km. Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 2 mln złotych na wsparcie dzieci i młodzieży w zakresie psychologii i psychiatrii.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport