Nina Anto w dublab. Fot. Facebook/Nina Anto
Nina Anto w dublab. Fot. Facebook/Nina Anto

Polka skradła show na scenie w Los Angeles. Cel był szczytny

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
W sercu tętniącego życiem muzyki Los Angeles, a dokładniej w dublab, odbył się koncert naszej polskiej artystki Niny Anto (Antoniny Pawlak). To nie był zwykły występ, był to także wieczór poświęcony wsparciu ukraińskich dzieci i ich mam - podopiecznych fundacji RiO Edu Centrum. 

Czym jest dublab? 

Wszystko odbyło się w znanym na mapie artystycznej świata - dublab. Dublab to stacja radiowa oraz kolektyw z siedzibą w Los Angeles poświęcony rozwojowi muzyki, sztuki i kultury. Założony w 1999 roku nadaje od czasów "ery dot-com" z misją dzielenia się swobodnym radiem z międzynarodową publicznością. Dublab zajmuję się także produkcją oryginalnych wystaw sztuki, filmów, programów telewizyjnych, wydarzeń oraz projektów edukacyjnych społeczności.

Jego wpływ rozprzestrzenił się międzynarodowo, z filiami w Niemczech, Japonii, Hiszpanii i Brazylii. W każdym miesiącu prezentuje ponad 180 programów radiowych prowadzonych przez niektórych najzdolniejszych DJ-ów, muzyków, dziennikarzy i artystów na świecie. Wśród ich gości byli: Four Tet, Flying Lotus czy Erlend Øye. Poprzez lokalne wydarzenia, międzynarodowe nadawania i współpracę w projektach multimedialnych, dublab przyczynił się do zdefiniowania i połączenia kolejnej fali sztuki, muzyki i kultury w Los Angeles i na arenie międzynarodowej.


Pomoc dla dzieci i matek z Ukrainy 

Wydarzenie, które odbyło się w jeden z sierpniowych wieczorów było dowodem na to, jak ważnym połączeniem potrafią być muzyka, sztuka i filantropia. Poza ekscytacją związaną z muzyką i sztuką na żywo, to, co dodatkowo wyróżniło ten wieczór, to jego charytatywna misja. Środki zebrane podczas tego wyjątkowego eventu zostały przekazane na wsparcie podopiecznych ośrodka RiO Edu Centrum, który zajmuje się udzielaniem pomocy edukacyjnej i psychologicznej Ukraińskich dzieciom i matkom dotkniętych wojną i przesiedleniem.  Wsparcie dla tego wydarzenia i występu Niny Anto (Antoniny Pawlak) okazały również Omenaa Foundation, jak i Rafał Brzoska Foundation, którego Antonina jest stypendystką. 

Gwiazdą wieczoru była Polka Nina Anto 

Z udziałem utalentowanych artystów i muzyków, takich jak Jeffertitti Moon, Phoenix LaSavio, Friends Of, Redfield Clipper, a także głównej występującej i organizującej przedsięwzięcie Niny Anto (Antoniny Pawlak), która w 2022 roku prezentowała swoje umiejętności na scenach i prestiżowych miejscach w Londynie, Paryżu, Warszawie, Oslo i Bazylei w imieniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się porwać zróżnicowaną publiczność. Uczestnicy, oddając się dźwiękom i melodiom, cieszyli się również, że ich obecność przyczyniła się do szlachetnego celu. Dzięki wysiłkom Antoniny Pawlak (Niny Anto), wsparciu dublab oraz wsparciu fundacji, takich jak Fundacja Rafała Brzoski i Omenaa Foundation, muzyka stała się narzędziem zmiany, pomagając uchodźcom wojennym z Ukrainy. Połączenie muzyki i działania na rzecz innych stworzyło wspaniałą atmosferę przypominając wszystkim o sile łączenia się dla dobra innych.

RiO Edu Centrum 

Nina Anto w dublab. Fot. Facebook/Nina Anto 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura