Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM
Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM

Huta Miedzi Głogów i Zakład Hydrotechniczny KGHM ze Złotym Laurem Innowacyjności

Redakcja Redakcja Innowacje Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna nagrodziła w Konkursie im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2022/2023” dwa obiekty należące do Miedziowego Giganta. Nagrodzone projekty dotyczą między innymi optymalizacji zużycia energii w Hucie Miedzi Głogów.

Kapituła konkursowa nagrodziła Złotym Laurem Innowacyjności Zakład Hydrotechniczny KGHM za projekt „System Ewidencji, Zarządzania i Analiz danych z Monitoringu geotechnicznego i środowiskowego – SEZAM”. Nagrodzona została również Huta Miedzi Głogów za projekt „Optymalizacja zużycia energii elektrycznej w procesie odmiedziowania żużla zawiesinowego w piecach elektrycznych z wykorzystaniem zaawansowanej analizy danych procesowych”.

Jakie firmy mogą otrzymać laur?

Celem konkursu organizowanego przez Naczelną Organizację Techniczną jest wyróżnienie i popularyzowanie inicjatyw oraz sukcesów polskich innowatorów. Konkurs wspiera podmioty wdrażające innowacyjne rozwiązania w biznesie i nauce, przyczyniające się do rozwoju polskiej gospodarki, a także wzmacniania jej znaczenia na arenie międzynarodowej.


Laurem Innowacyjności odznaczane mogą być te firmy,  które posiadają siedzibę zarejestrowaną w Polsce oraz podmioty gospodarcze i naukowo-badawcze, których innowacyjnymi produktami może być zainteresowana polska gospodarka.

KGHM Polska Miedź S.A. jest światowym liderem w branży wydobywczo-produkcyjnej. Miedziowy gigant kładzie duży nacisk na działalność badawczo-rozwojową i systematycznie wprowadza innowacje do swoich procesów produkcyjnych.

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie