Ważny polityk PO o umowie koalicyjnej: Będą komisje śledcze ws. PiS. Fot. PAP
Ważny polityk PO o umowie koalicyjnej: Będą komisje śledcze ws. PiS. Fot. PAP

Ważny polityk PO o umowie koalicyjnej: Będą komisje śledcze ws. PiS

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 201
Chcemy położyć dokument, który jest kompleksowy, jest rodzajem drogowskazu dla całej koalicji na cztery lata – powiedział w sobotę w TVN24 o umowie koalicyjnej poseł KO Marcin Kierwiński. Będzie też m.in. o rozliczeniu rządów PiS – dodał.

Kierwiński: Nie będzie żadnych problemów, my się dogadamy

– Część programowa umowy jest już skończona, ostatnie polerowanie tego zachodzi. Potem będą kwestie dotyczące tego, kto będzie w rządzie za co odpowiadał. To już będzie odpowiedzialność liderów i premiera Donalda Tuska – stwierdził Kierwiński w "Faktach po Faktach".

– Mogę powiedzieć, że nie będzie żadnych problemów, my się dogadamy. To będzie bardzo dobry rząd, który przywróci demokrację – dodał.

"Program czterech partii będzie realizowany"

Polityk zapewnił, że "wszystko idzie w doskonałym porządku, a program czterech partii będzie realizowany". "My umówiliśmy się podczas kampanii z Polakami na poważne traktowanie i Polski, i spraw Polaków, i przede wszystkim polskiej demokracji. Chcemy położyć dokument, który jest kompleksowy, jest rodzajem drogowskazu dla całej koalicji na cztery lata, co chcemy zrobić, co będzie decydowało się w pierwszym okresie" – powiedział w TVN24 Kierwiński.


Będzie punkt mówiący o tym, "w jaki sposób będą rozliczone złe rządy PiS-u"

W umowie, jak kontynuował, będzie m.in. punkt mówiący o tym, "w jaki sposób będą rozliczone złe rządy PiS-u". – Morawiecki już może się pakować. Ale tak naprawdę my musimy spakować tych wszystkich "pisiewiczy", którzy są w spółkach skarbu państwa, którzy wyciągają cały czas pieniądze, którzy cały czas dobrze bawią się na koszt Polaków – powiedział polityk KO.

– Będziemy mówić w rozdziale, w punkcie dotyczącym rozliczeń, o tym, że każdy, kto złamał konstytucję, zostanie rozliczony, że każdy, kto defraudował publiczne pieniądze, będzie pociągnięty do odpowiedzialności. (…) Będą komisje śledcze. Przecież odchodząca władza Morawieckiego użyła broni cybernetycznej przeciwko Polakom, mówię o Pegasusie. To są rzeczy niespotykane w normalnych demokracjach – dodał.

Kierwiński zaznaczył, że „umowa koalicyjna, składająca się z kilkunastu stron, będzie zawierała najważniejsze rzeczy, zobowiązania do realizacji”. 

KW

Źródło zdjęcia: Ważny polityk PO o umowie koalicyjnej: Będą komisje śledcze ws. PiS. Fot. PAP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka