Salon24
Salon24

Tylko u nas: wiemy, co dolegało Kazikowi Staszewskiemu

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Od jakiegoś czasu fani Kultu zachodzą w głowę, co stało się z ich idolem i liderem zespołu, Kazikiem Staszewskim. Kilka tygodni temu muzyk trafił do szpitala i musiał odwołać część trasy koncertowej. Rąbka tajemnicy w rozmowie z Rafałem Wosiem uchylił inny członek zespołu, Jarosław Ważny.

Tajemnicza choroba Kazika. Muzyk trafił do szpitala

Przypomnijmy, że lider zespołu Kult trafił w połowie października do szpitala, a jego zespół Kult powiadomił o przeniesieniu najniższych koncertów zaplanowanych m.in. w Berlinie i Hamburgu. 

- To sprawy prywatne, nic więcej nie powiem. Mogę jedynie dodać, że nie ma zagrożenia życia. Na pewno Kazik, jak przekazaliśmy, nie może uczestniczyć w najbliższych koncertach - przekazał wtedy w rozmowie z Onetem Piotr Wieteska.

Jak nieoficjalnie ustalił RMF FM, Kazik miał przejść w nocy drobny zabieg. Dziennikarz Robert Mazurek przekazał, że muzyk był w dobrym stanie.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

To dolegało Kazikowi. Muzyk Kultu powiedział wprost

Puzonista "Kultu", Jarosław Ważny, był gościem Rafała Wosia na kanale Salon24 (YouTube). Prowadzący zapytał swojego współrozmówcę o stan Kazika. Muzyk niespodziewanie zdradził, co dolega liderowi jego zespołu i dodał, że ten czuje się bardzo dobrze.

- Kazik wysłał nam SMSa, że brzuch go bardzo boli - zaczął. - Poszedł do szpitala, lekarz go zbadał i powiedział, że trzeba zrobić USG - opowiadał Ważny.

Dodał, że Staszewskiemu przeprowadzono badanie USG i okazało się, że cierpiał on na zapalenie wyrostka robaczkowego w stopniu ostrym. - Od razu trafił na stół (operacyjny - red.). Tego samego dnia - wyjaśnił puzonista. - "Pokroili" go, wycieli co trzeba jednego dnia. Drugiego dnia posiedział w szpitalu, a trzeciego poszedł do domu - podsumował.

Kazik potrzebował tygodnia na dojście do siebie. Dlatego poza koncertami w Niemczech, zespół odwołał też zaplanowane występy w Warszawie i Białymstoku.

Ważny zapewnił, że muzyk potrzebował tygodnia na dojście do siebie, ale ze zdrowiem legendy polskiego rocka jest już wszystko w porządku, co z resztą widać po zachowaniu Staszewskiego na scenie. - Teraz "hasa" 3 godziny na scenie, ponad 3 godziny w katowickim Spodku, także mniemam, że z jego zdrowiem wszystko jest ok - podsumował przyjaciel Kazika. 

Zobacz rozmowę Rafała Wosia z Jarosławem Ważnym


Salon24

Fot. Kazik Staszewski Źródło: PAP/Marcin Bielecki

Czytaj dalej:



Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura