Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com

Śmierć żołnierza na poligonie. Media: postrzelił go myśliwy

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej zginął w środę wieczorem na pasie ćwiczeń taktycznych Krzekowo - poinformował rzecznik 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Był to nieszczęśliwy wypadek. RMF FM twierdzi, że żołnierza miał zastrzelić myśliwy.

Tajemnicza śmierć żołnierza. Jego przełożeni nabrali wody w usta

Wiadomo, że do tragicznego zdarzenia doszło na jednym z zachodniopomorskich poligonów. - 15 listopada br. (środa) około godziny 20:45 na Pasie Ćwiczeń Taktycznych (PĆT) Krzekowo doszło do nieszczęśliwego wypadku, spowodowanego przez osobę trzecią, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej - przekazał w komunikacie rzecznik 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Błażej Łukaszewski.

Dodał, że czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szczecinie. Ani wojsko, ani prokuratura nie udzielają obecnie więcej informacji.


Media: Myśliwy zastrzelił żołnierza

Według nieoficjalnych doniesień RMF FM, myśliwy strzelił z broni. Strzelec najprawdopodobniej trafił mundurowego, myśląc, że upoluje dzika. 

Żołnierz miał zostać postrzelony w szyję. Na miejsce wezwano pogotowie, ale, niestety, mimo długiej reanimacji, trwającej ok. 40 minut, mężczyzny nie udało się uratować. 

MB

Fot. Poligon. Zdjęcie przykładowe. Źródło: Pixabay.com

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości