Jakub Opoń, fot. Facebook
Jakub Opoń, fot. Facebook

Tajemnicza śmierć siatkarza z Podkarpacia. Klub przekazał tragiczne informacje

Redakcja Redakcja Siatkówka Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Nie żyje Jakub Opoń, 30-letni zawodnik drużyny Avia Solar Sędziszów Małopolski. Klub siatkarski przekazał tragiczne informacje o swoim koledze. Jak się okazuje, mężczyzna utonął w rzece. Nie wiadomo, jak do tego doszło.

Nie wiadomo, co się stało

30-letni siatkarz zaginął w nocy z piątku na sobotę. Kilka godzin wcześniej brał udział w treningu drużyny. W nocy podwieziono go w okolice domu, ale tam nie dotarł. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina.

W akcji poszukiwawczej brało udział ponad 50 strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Godowej Dolnej, Godowej Górnej, Strzyżowa, Żarnowej, Dobrzechowa, Żyznowa i miejscowości Tropie oraz Państwowej Straży Pożarnej ze Strzyżowa i OGPR z Zawadki Brzosteckiej, 30 policjantów, grupa „Storat” z Rzeszowa z psem topiącym oraz grupa ratowniczo – poszukiwawcza „Legion Gerarda” z Korczyny koło Krosna.

Niestety poszukiwania miały tragiczny finał - w niedzielę 19 listopada Jakub Opoń został znaleziony martwy. - Zwłoki zostały wydobyte z rzeki Stobnica po godzinie 15 w okolicach Żyznowa. Na chwilę obecną nie są znane okoliczności śmierci 30-latka. Na miejscu pracuje prokurator – powiedziała komisarz Katarzyna Kosturek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie portalowi nowiny24.pl.


Klub ogłasza ogromną stratę

Zmarły to zawodnik siatkarskiej drużyny Avia Solar Sędziszów Małopolski, lidera II ligi. Jego koledzy grali w sobotę mecz w Jaśle i wygrali 3-0.

"Są takie chwile, w których siatkówka schodzi na dalszy plan. Są też takie informacje, których nie chcielibyśmy podawać nigdy... Nie żyje nasz zawodnik, Jakub Opoń. Jeszcze w piątek trenowaliśmy wspólnie przed sobotnim meczem, jak zwykle graliśmy "bagerki". Nie wiedzieliśmy wtedy, że to będą Twoje ostatnie "bagerki" w życiu. Kiedy doszła do nas informacja o zaginięciu, każdy był dobrej myśli. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna. Żegnaj przyjacielu" — napisał w mediach społecznościowych klub.

Jakub Opoń był znanym i cenionym na Podkarpaciu siatkarzem. Występował m.in. w Wisłoku Strzyżów, Karpatach Krosno, a od 2022 roku w klubie z Sędziszowa Małopolskiego. Miał też piłkarską pasję, grał w KS-ie Godowa (klasa B3 Rzeszów).

ja

Na zdjęciu Jakub Opoń, fot. Facebook/AVIA Solar Sędziszów Małopolski

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport