fot. Instagram
fot. Instagram

Poznaliśmy nowego zawodnika Strike King. To uznane nazwisko w polskim MMA

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Organizacja Strike King odsłania kolejne karty! Projekt, któremu patronuje m.in. legendarny Tomasz Sarara przedstawił nazwisko zawodnika, który powalczy w co-main evencie. Jest to Gracjan Szadziński, który jest świetnie znany wszystkim fanom MMA w Polsce. Patronami wydarzenia są: Polski Związek Kickboxerski i Salon24.pl.

Nowy zawodnik Strike King. Jest znany m.in. z KSW

Kolejnym zawodnikiem, który powalczy w Strike King jest Gracjan Szadziński. To postać doskonale znana kibicom sportów walki. Szadziński w przeszłości miał okazję powalczyć m.in. na galach KSW i Babilon MMA. Z sukcesem spróbował też swoich szans w walkach na gołe pięści.

Największe jego sukcesy związane są jednak z boksem i kick-boxingiem (w formule K-1). Stoczył łącznie ponad 100 walk w boksie amatorskim oraz 7 zawodowych w K-1, sięgając po medale mistrzostw Polski czy imprez międzynarodowych zarówno w tych dyscyplinach.

- Tym razem przedstawiamy zawodnika z CO-MAIN EVENT! Gracjan Szadziński - to polski zawodnik MMA wagi lekkiej. Medalista mistrzostw Polski, turniejów krajowych i międzynarodowych w boksie i kick-boxingu (formuła K-1). Tym razem zawalczy na gali Strike King! - czytamy na Instagramie zawodnika i Strike King Festival.

Debiut organizacji Strike King. Kiedy pierwsza gala?

- Już niebawem fani sztuk walki będą mogli oglądać widowiska, opierające się na profesjonalizmie i najwyższych standardach organizacji pojedynków w kick-boxingu na zasadach K1. Nowa federacja Strike King połączy tradycję z innowacyjnością, zapewniając rozrywkę na światowym poziomie - zapowiedzieli przed kilkoma tygodniami organizatorzy.

W Strike King pojedynki będą odbywać się na zasadach kick-boxingu. Organizatorzy zdecydowali się jednak wyjść z ręką do fanów i zapowiedzieli, że zawodnicy na gali będą walczyć w małych rękawicach, co powoduje, że nokauty mogą być częstsze i efektowniejsze, niż w standardowych zasadach.

Zawodnicy będą walczyć o główną nagrodę, która wynosi 100 000 zł. Federacja przedstawiła na razie trzech fighterów. Poza Szadzińskim są nimi: mistrz Europy w K-1 Krzysztof Mariańczyk z Kuźnia Fight Club oraz dysponujący doskonałym rekordem w profesjonalnym K-1 (6-1-1) Maciej Karpiński z KO Gym Muaythai Wrocław.

Pierwsza gala odbędzie się najprawdopodobniej już w styczniu przyszłego roku. Emocji nie zabraknie, a na wydarzenie ostrzą sobie już zęby polscy fani sportów walki. Jak podkreślił Tomasz Sarara w jednym z wywiadów "projekt ma charakter czysto sportowy".


MB

na zdjęciu: Gracjan Szadziński. Źródło: Instagram.com

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport