Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

Sztuka i bankowość? Pekao S.A. z konkursem dla artystów

Redakcja Redakcja Sztuka Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Bank Pekao S.A. rozpoczął drugą edycję konkursu artystycznego PEKAO ART_stories skierowanego do artystów – fotografów, rzeźbiarzy, malarzy czy filmowców. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu, na co artysta przeznaczyłby dodatkowe środki finansowe pozyskane np. z pożyczki ekspresowej Pekao. Główna nagroda wynosi 20 tys. zł. Do wygrania będą także trzy nagrody dodatkowe, każda po 2 tys. zł.

Na Instagramie @bankpekaosa i stronie kampanii https://pekaoartstories.pl/ ruszyła właśnie druga edycja konkursu PEKAO ART_stories. Podobnie jak w poprzedniej edycji, artyści za pomocą swoich dzieł mają szansę pokazać, jak postrzegają współczesny świat bankowości. W pierwszej edycji zgłoszono ponad 1000 prac, z czego do konkursu zakwalifikowało się 738. Wyróżnione prace konkursowe są dostępne na stronie konkursowej oraz Instagramie banku @bankpekaosa, tam można też znaleźć regulamin konkursowy.

Marzenia mogą się spełnić

Prace konkursowe zgłoszone do PEKAO ART_stories mają nawiązywać do spełnionych planów i marzeń artystów po uzyskaniu dodatkowych środków z Pekao np. w formie pożyczki: „Na to, co Cię ucieszy! Czyli na co?”. Odpowiedzią na te pytania mają być złożone do konkursu dzieła.

Wygrana może pomóc artyście w realizacji swoich marzeń, ponieważ nagroda główna wynosi 20 tys. zł. Bank przewidział też trzy nagrody dodatkowe po 2 tys. zł. Wybrane prace zostaną opublikowane w galerii na stronie konkursu oraz na Instagramie banku @bankpekaosa. Zwycięzcy mogą też liczyć na promocję swoich prac i twórczości.

Prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogą zostać przygotowane w formie: plakatu, obrazu, grafiki, fotografii, wideo, lub zdjęcia rzeźby/instalacji/obiektu. Ważne, aby odzwierciedlały duszę artysty, a przesyłane pliki nie były większe niż 512 MB. Po akceptacji regulaminu konkursu i wypełnieniu wniosku należy je wgrać na dedykowanej stronie konkursu https://pekaoartstories.pl/ do 8 grudnia 2023 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia br. Dzieła artystyczne zgłoszone do konkursu będą oceniane przez jury w składzie:

  • Martyna Nowakowska - dyrektor ds. zarządzania wizerunkiem w Banku Pekao S.A.,
  • Joanna Gerlee - współwłaścicielka i dyrektor kreatywna agencji Digital Kingdom,
  • prof. Prot Jarnuszkiewicz - prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie,
  • Łukasz Pączkowski, znany jako Zulu Kuki - artysta multidyscyplinarny, fotograf, projektant, założyciel agencji kreatywnej i pasjonat nowych technologii.

Pekao S.A. łączy sztukę i technologię

Bank Pekao S.A. od dziesięcioleci gromadzi dzieła sztuki, które od listopada 2021 można oglądać, odwiedzając na stronie banku wirtualną galerię. Znajdziemy tam blisko 1200 zachwycających eksponatów – w tym zarówno dzieła twórców sztuki dawnej takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski, jak również prace współczesnych artystów, m.in. Tadeusza Dominika, Jerzego Nowosielskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Franciszka Starowieyskiego i Bożenny Biskupskiej. Pekao wspiera również artystów i instytucje kultury. Bank właśnie objął swoim mecenatem wystawę „Projektant. Wojciech Jarzębowski”, którą do 15 maja 2024 roku można obejrzeć w Pałacu Czapskich w Warszawie.

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura