na zdjęciu: bankomat sieci Euronet.fot. PAP/ Albert Zawada
na zdjęciu: bankomat sieci Euronet.fot. PAP/ Albert Zawada

Leć do bankomatu zanim będzie za późno. Problemy w wielu bankach

Redakcja Redakcja Finanse osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Wiele banków będzie w ten weekend przeprowadzać prace serwisowe. W konsekwencji przerw technicznych klienci nie będą mieli dostępu do bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnych czy płatności internetowych. Sprawdźcie, w których bankach zaplanowane zostały przerwy techniczne.

Utrudnienia w bankach

W wielu bankach zaplanowane zostały przerwy techniczne na sobotę i niedzielę. W związku warto zaopatrzyć się w gotówkę jeżeli wasz bank także będzie przeprowadzał prace serwisowe. Nie działać mogą aplikacje mobilne, bankowość elektroniczna oraz płatności.

mBank

Ze względu na zaplanowane prace rozwojowe, 3 grudnia (niedziela) od godz. 9.00 do godz. 11.00, klienci mBanku nie zalogują się do eMaklera i aplikacji mBank Giełda. 


Nest Bank

Gorzej wygląda sytuacja w Nest Banku, gdzie utrudnień jest znacznie więcej. 3 grudnia (niedziela) od godz. 0:30 - 6:00 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą całkowicie niedostępne.

Nest Bank ostrzega klientów, że w tym czasie nie będą mogli zalogować się do naszej bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej i nie zmienią limitów w bankowości elektronicznej. Co więcej, klienci Nest Banku nie skorzystają z BLIKA ani Visa Mobile, nie potwierdzą płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, nie zapłacą w sklepie internetowym, korzystając z linka do płatności, a także nie zmienią limitów płatności w bankowości elektronicznej.

W tym czasie będzie można płacić kartą płatniczą, także za pomocą Apple Pay, Google Pay i zegarkiem bądź opaską (Fitbit, Garmin Pay) w sklepach stacjonarnych oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów używając karty płatniczej.

Kartę płatniczą można zastrzec całodobowo pod numerem 22 438 41 41.

Pekao - utrudnienia już w sobotę

Przerwa techniczna w Banku Pekao rozpocznie się w sobotę 2 grudnia o godz. 7.00 i potrwa do 18.00. Nie będzie można skorzystać z usług maklerskich, w trakcie prac serwisowych można się spodziewać komplikacji w dostępie do serwisu Pekao24Makler, platformy eTrader Pekao, aplikacji PeoPay. Nie będzie można m.in. składać dyspozycji i zleceń.

Velo Bank

Velo Bank poinformował, że przerwa techniczna zacznie się z soboty na niedzielę. Rozpocznie się o godz. 23.00 i potrwa do 8.15. W tym czasie klienci nie zalogują się do bankowości elektronicznej i nie bedą mieli możliwości zlecania operacji. Oprócz tego niedostępne będą też płatności Blikiem, a komplikacji należy się spodziewać przy płatnościach online kartami.

na zdjęciu: bankomat sieci Euronet.fot. PAP/ Albert Zawada

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka