Niecodzienny widok w "Wiadomościach". Danuta Holecka musiała to zrobić

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 70
W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" TVP pojawiły się przeprosiny pod adresem autora zdjęcia Jana Kulczyka. Odczytała je Danuta Holecka w końcówce programu. Serwis informacyjny Telewizji Polskiej w 2020 r. - według wyroku sądu - bezprawnie wykorzystał zdjęcie fotografia.

Przeprosiny w "Wiadomościach" TVP

"Telewizja Polska Spółka Akcyjna przeprasza Pana Bartosza Sadowskiego za wykorzystanie bez jego wiedzy i zgody utworu jego autorstwa w postaci fotografii przedstawiającej Jana Kulczyka, opublikowanej podczas emisji dwóch głównych wydań serwisu informacyjnego » Wiadomości« — w dniach 21 oraz 22 lutego 2020 r. w programie TVP 1, jak również w wersji elektronicznej, dostępnej pod adresem https://wiadomosci.tvp.pl, z naruszeniem autorskich praw osobistych Pana Bartosza Sadowskiego" - przeprosiny o takiej treści znalazły się w "Wiadomościach". Na ekranie natomiast pojawiła się biała plansza z tekstem. 

Bartosz Sadowski podał do sądu "Wiadomości" TVP za użycie jego zdjęcia Jana Kulczyka. Fotografia pojawiła się w programie 21 i 22 lutego 2020 roku. Dochodzenie swoich praw w sądzie trwało dwa lata. Orzeczenie wykonano 3 grudnia w głównym serwisie informacyjnym TVP. 


Holecka odchodzi z "Wiadomości" 

Z ustaleń gazety.pl wynika, że widzów "Wiadomości" czeka rewolucja jeszcze przed planowanymi zmianami w mediach publicznych po przejęciu władzy przez koalicję KO, Trzeciej Drogi i Lewicy. 13 grudnia Holecka przestanie prowadzić główne wydanie "Wiadomości" o godz. 19.30. - Skoro wie się, że praca tutaj i tak się zakończy, to naturalne jest, że chce się samemu wykonać uprzedzający ruch - powiedziała portalowi jedna z osób, pracujących w TVP. 

Prezenterka nie zamierza odpowiadać na pytania mediów w tej sprawie, a doniesienia o tym, że odchodzi, są bzdurą - skomentowała w krótkiej wymianie z NaTemat.pl. 

Fot. Danuta Holecka/screen TVP

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura