Mark Zuckerberg. Fot. commons.wikimedia.org
Mark Zuckerberg. Fot. commons.wikimedia.org

Rywal X wszedł na europejski rynek. Aplikacja dostępna jest też dla Polaków

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Meta, właściciel Facebooka i Instagrama, uruchomiła w czwartek w Unii Europejskiej swój portal społecznościowy Threads. Aplikacja jest bezpośrednim rywalem dla X (dawnego Twittera). Nie było do końca pewne, czy Mark Zuckerberg zdecyduje się na europejski rynek.

Threads debiutuje w Unii Europejskie 

"Dziś otwieramy Threads dla kolejnych państw w Europie” – napisał Zuckerberg w poście na nowej platformie.

image

Firma Meta, właściciel m.in. platformy Facebook i Instagram, udostępniła Threads w innych częściach świata w lipcu, wolała jednak opóźnić jego pojawienie się w UE. Chociaż w serwisie szybko odnotowano dziesiątki milionów rejestracji na całym świecie, pozostał on niedostępny dla użytkowników w UE, a Meta chciała najpierw sprawdzić zgodność nowego serwisu z unijnym rozporządzeniem o rynkach cyfrowych. 


Pojawiły się także spekulacje, że ścisła integracja Threads z Instagramem może spowodować problemy z organami regulacyjnymi UE. 

Threads jest bezpłatny 

W odróżnieniu od Twittera, aplikacja pozwala na tworzenie wpisów liczących 500 znaków, nie zawiera opcji przesyłania prywatnych wiadomości między użytkownikami i nie pozwala na uszeregowanie widocznych wpisów według ich chronologii. Przynajmniej na początku, w serwisie nie ma też reklam.

Usługa ta ma jest bezpłatna - i nie ma żadnych ograniczeń co do liczby postów, które użytkownik może zobaczyć.

Jak podano w informacji prasowej, od czasu uruchomienia aplikacji Threads w lipcu br. wprowadzono "mnóstwo ulepszeń i aktualizacji”.

"Między innymi stworzyliśmy jej wersję przeglądarkową, a także zakładkę pokazującą wyłącznie treści publikowane przez obserwowanych, możliwość edycji postów oraz wyszukiwania za pomocą słów kluczowych, tagowanie oraz wiele innych. Cieszymy się, że możemy dać większej liczbie osób możliwość obserwowania i dołączania do rozmów, na których im zależy” – czytamy dalej.

Salon24.pl już jest na Threads. Znajdziecie nas pod tym adresem.

MP

Mark Zuckerberg. Fot. commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie