TVP Info ma powrócić. Fot. Flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0
TVP Info ma powrócić. Fot. Flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Media publiczne w stanie likwidacji, a TVP INFO wraca. Nieoficjalna data

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Od momentu przejęcia mediów publicznych przez nowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza, program TVP INFO nie nadaje. Ma się to jednak już zmienić w najbliższy piątek. Nazwa stacji ma zostać - przynajmniej na razie - zachowana.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz poinformował w środę, że "w związku z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych" podjął decyzję "o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska SA, Polskie Radio SA oraz Polskiej Agencji Prasowej SA".

TVP Info wraca 

Decyzja ministra Sienkiewicza nie powoduje jednak, że program informacyjny Telewizji Polskiej, który został wycofany anteny 20 grudnia znika na dobre. Co więcej, powrócić ma on w piątkowy wieczór. Taka decyzja miała zapaść w środę podczas spotkania pracowników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej z nową dyrekcją TAI - podał Onet. 


Według informacji portalu, nazwa ma pozostać bez zmian. Wcześniej jednak media informowały, że TVP Info stanie się TVP24. Emisja od piątku będzie odbywać się ze studia przy ulicy Woronicza, choć do tej pory odbywało się to w budynku przy pl. Powstańców Warszawy. Tam jednak nadal strajkują pracownicy TVP, którzy nie uznają decyzji ministra Sienkiewicza.

– Wiem, jak wyglądało przez ostatnie lata TVP Info, bo nie tylko je oglądałem, ale nieraz o nim pisałem. Chcielibyśmy to zmienić i znowu zacząć robić normalną telewizję. Tak jak powiedział Marek Czyż w tym krótkim przemówieniu parę dni temu, żeby tworzyć nie obraz malowany takimi czy innymi barwami, tylko fotografię tego, co przynosi każdy dzień. Tak będziemy chcieli to robić – powiedział nowy szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Grzegorz Sajór.

Zmiany w ramówce TVP Info 

Jeśli chodzi o nadawanie, to stacja początkowo nie będzie działać 24 godziny na dobę. W przerwach pojawiać będą się reportaże i inne materiały. Na antenie pozostać mają również stare programy, w tym m.in. "Minęła 8", "Minęła 20", "Forum" czy "Woronicza 17". Nowy szef TVP Info Paweł Moskalewicz miał zapewnić, że na antenie zacznie pojawiać się mniej polityków, a więcej ekspertów. Z TVP INFO znikną belki z paskami i smsami od widzów. 

Portal wirtualnemedia.pl poinformował z kolei, że z anteny zniknąć ma "W tyle wizji", czyli program, który przypominał pokazywane przez TVN24 "Szkło kontaktowe". Program publicystyczno-satyryczny zadebiutował w TVP Info 1 kwietnia 2016 roku. Jako prowadzący pojawiali się m.in. Magdalena Ogórek, Marcin Wolski czy Stanisław Janecki. W każdym odcinku komentowane były wydarzenia z ostatniego dnia, wypowiedzi i zachowania polityków. Była również możliwość połączenia się ze studiem. 

MP

TVP Info ma powrócić. Fot. Flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Czytaj dalej:

Inne tematy w dziale Kultura