Tomasz Sarara w main evencie I Gali Strike King. Fot. Facebook/Tomasz Sarara / Sarara Team
Tomasz Sarara w main evencie I Gali Strike King. Fot. Facebook/Tomasz Sarara / Sarara Team

Strike King szykuje gratkę dla fanów K-1. Tomasz Sarara w walce wieczoru z "Bestią"

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Poznaliśmy main event I Gali Federacji Strike King! Pojedynkiem kończącym wydarzenie w Kopalni Soli "Wieliczka", będzie starcie między utytułowanym polskim kickbokserem Tomaszem Sararą a rumuńską "Bestią" Alinem Nechitą. Salon24.pl jest głównym partnerem medialnym wydarzenia.

Tomasz Sarara powalczy o zwycięstwo z rumuńską "Bestią" 

W walce wieczoru I Gali Federacji Strike King zawalczy zawodowy kick-boxer, zawodnik KSW Tomasz Sarara. Jego rywalem będzie młody perspektywiczny zawodnik z Rumunii, Alin "Bestia" Nechita. 20-latek mimo młodego wieku jest mistrzem Colosseum Tournament i ma na swoim koncie osiem wygranych walk, w tym cztery przez nokaut. 

Na Strike King I, zobaczymy również starcie między jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich pięściarzy wagi ciężkiej Mariuszem "Wikingiem" Wachem a doświadczonym m.in. w Taekwondo i kickboxingu Bartoszem Słodkowskim. Co-main eventem I Gali jest pojedynek dwóch czołowych zawodników, znanych z KSW: Gracjana Szadzińskiego i Łukasza "Raju" Rajewskiego. 

Oprócz tego, już na I Gali rozpocznie się Strike King League, w którym bierze udział czterech zawodników w kategorii wagowej 77 kg: Krzysztof Mariańczyk, Maciej Karpiński, Damian Pająk i Szymon Dałek. Organizatorzy ogłosili również czteroosobowy turniej w kategorii wagowej 85 kg z udziałem: Łukasza Bartnika, Alana Kalskiego, Karola Łasiewickiego oraz Filipa Miszczaka.

Pełna karta walk:


Emocje podczas Strike King gwarantowane 

W Strike King pojedynki będą odbywać się na zasadach kick-boxingu. Organizatorzy zdecydowali się jednak wyjść z ręką do fanów i zapowiedzieli, że zawodnicy na gali będą walczyć w małych rękawicach, co powoduje, że nokauty mogą być częstsze i efektowniejsze, niż na standardowych zasadach.

Ogłoszony w ostatnim czasie mistrz DFN oraz mistrz i wicemistrz Polski K-1 Filip Miszczak zapewniał w rozmowie z Salon24.pl, że "to dla niego duża szansa na pokazanie się, ale również na zgarnięcie fajnych pieniędzy". – Bardzo cieszy mnie, że będę mógł się pokazać na tak rozreklamowanej gali. Dodatkowo walki będą w formule K-1, co jest ważne, bo niestety kick-boxing w ostatnim czasie trochę został zapomniany w Polsce, a ja jednak z tego stylu się wywodzę – dodał Miszczak. 

Przypomnijmy, że ambasadorem Strike King jest Przemysław Saleta. 

Bilety i PPV na Strike King 

Ważna informacja dla fanów. Gala kickboxingu odbędzie się 13 stycznia 2024 roku w Kopalni Soli "Wieliczka”. Ze względu na wyjątkową przestrzeń, w której odbędzie się wydarzenie, liczba biletów na Galę jest mocno ograniczona, ale fani K-1 będą mogli także wykupić dostęp do PPV. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Strike King: www.strikekingfestival.pl, gdzie znajdują się także wszystkie szczegóły związane z wydarzeniem.

Organizatorzy zapewniają, że pojedynki na zasadach K-1 w małych rękawicach zapewnią widzom najlepsze sportowe emocje, a Gala będzie festiwalem niezwykłej rozrywki – widowiskiem, jakiego jeszcze nie było. Jak podkreślił Tomasz Sarara w rozmowie z Salon24.pl, "projekt ma charakter czysto sportowy".

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie federacji: strikekingfestival.pl

Mateusz Pacak

Tomasz Sarara w main evencie I Gali Strike King. Fot. Facebook/Tomasz Sarara / Sarara Team

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport