fot. Strike King
fot. Strike King

Mariusz Wach zawalczy w K-1. Strike King ujawnia nazwisko jego rywala

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w boksie zawodowym, Mariusz Wach, poznał nazwisko rywala na zbliżającej się wielkimi krokami gali Strike King. Popularny "Wiking" zawalczy tym razem w formule K-1, a jego przeciwnikiem będzie Bartosz Słodkowski.

Mariusz Wach poznał rywala na Strike King. To wytrawny "kopacz"

Wiemy już, kto będzie rywalem Mariusza Wacha na I Gali Strike King. Popularnego "Wikinga" czeka wyjątkowo trudne zadanie. Bokser zadebiutuje w formule K-1, a jego rywalem będzie doświadczony m.in. w Taekwondo i kickboxingu Bartosz Słodkowski. Sportowiec niedawno zdobył złoty medal na mistrzostwach świata kick-boxingu, które odbywały się w Portugalii.

- Superfight zagwarantuje emocje, jakich dotąd nie było! Wach ze Słodkowskim zmierzą się ze sobą w formule K-1, walcząc w małych rękawicach, tak jak inni zawodnicy podczas I Gali! Który z Mistrzów wygra ten pojedynek? Tego dowiemy się już 13.01.2024 r. w Kopalni Soli "Wieliczka"! - czytamy na oficjalnym profilu organizatora w mediach społecznościowych.

Legendy polskiego boksu pojawią się w nowej federacji

Jedną z największych niespodzianek na gali Strike King jest niewątpliwie pojawienie się na niej dwóch utytułowanych polskich bokserów. Mowa oczywiście o Mariuszu Wachu i Przemysławie Salecie.

Mariusz Wach to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich pięściarzy wagi ciężkiej. "Wiking" w przeszłości walczył jak równy z równym z Witalijem Kliczką o pas mistrza świata federacji WBC. Wach może pochwalić się prawie 50 pojedynkami w boksie zawodowym. 13 stycznia spróbuje swoich sił w formule K-1.

Kolejną niespodzianką będzie pojawienie się na Strike King Przemysława Salety. Uznany bokser i kick-bokser pojawi się na wydarzeniu w roli ambasadora. To duże wyróżnienie dla I Gali nowej organizacji. W przeszłości Saleta wielokrotnie powtarzał bowiem, że nie interesują go tzw. freakfighty, tylko prawdziwy sport na najwyższym poziomie. A na sporcie Saleta zna się jak mało kto. W przeszłości był m.in. bokserskim mistrzem Europy w wadze ciężkiej.


Bilety na Galę Strike King są już dostępne w sprzedaży

Ważna informacja dla fanów. Gala kickboxingu odbędzie się 13 stycznia 2024 roku w Kopalni Soli „Wieliczka”.  Ze względu na wyjątkową przestrzeń, w której odbędzie się wydarzenie, liczba biletów na Galę jest mocno ograniczona, ale fani K-1 będą mogli także wykupić dostęp do PPV. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Strike King: www.strikekingfestival.pl, gdzie znajdują się także wszystkie szczegóły związane z wydarzeniem.

Organizatorzy zapewniają, że pojedynki na zasadach K-1 w małych rękawicach zapewnią widzom najlepsze sportowe emocje, a Gala
będzie festiwalem niezwykłej rozrywki – widowiskiem, jakiego jeszcze nie było.

Salon24.pl jest głównym partnerem medialnym wydarzenia.

MB

Fot. Mariusz Wach. Źródło: Facebook.com/Strike King

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport