Jerzy Owsiak. Fot. FOTON/PAP / Canva
Jerzy Owsiak. Fot. FOTON/PAP / Canva

Anna Maria Żukowska o WOŚP: Politycy powinni mieć zakaz udziału

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
32. Finał WOŚP przed nami. Odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!". Cel to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Tymczasem znana posłanka lewicy, Anna-Maria Żukowska, napisała na X: „Politycy powinni mieć bana na udział w WOŚP”, a znany aktywista społeczny i sygnalista Jan Śpiewak mówi ostro: „Dzisiaj WOŚP zamienił się w dużej mierze w pralnie wizerunku upadłych gwiazd i biznesmenów”. Czy uwielbiana przez Polaków akcja charytatywna wymaga odświeżenia?

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 28 stycznia 2024

Przypomnijmy, że tematem 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 28 stycznia 2024 roku będą "Płuca po pandemii". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych.

Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowej, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.


Donald Tusk spotkał się z Owsiakami

Premier Donald Tusk spotkał się pod koniec grudnia z założycielami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Lidią Niedźwiedzką-Owsiak i Jerzym Owsiakiem.

Przypomnijmy, że na początku października 2023 roku przedstawicielka PiS Agnieszka Wojciechowska van Heukelom złożyła doniesienie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy do Państwowej Komisji Wyborczej. Poszło o plakaty WOŚP, które mają zachęcić do wzięcia udziału w wyborach. Zdaniem działaczki Zjednoczonej Prawicy mogło dojść do nielegalnego finansowania kampanii jednej ze stron.

Anna Maria Żukowska: Politycy powinni mieć bana na udział w WOŚP

W poniedziałek posłanka Nowej Lewicy Anna Maria Żukowska napisała na X (dawniej Twitter): „[Niepopularna opinia]: politycy powinni mieć bana na udział w WOŚP. To zacna akcja charytatywna o pięknych korzeniach,która z biegiem lat nabrała waloru wizerunkowego,lecz która jest organizowana bo służba zdrowia jest niedofinansowana od wielu lat. A kto ma na to wpływ? My, politycy”.


Jan Śpiewak: "WOŚP zamienił się w dużej mierze w pralnie wizerunku upadłych gwiazd"

Zdecydowanie ostrzej o WOŚP wypowiedział się aktywista społeczny Jan Śpiewak.

Znany sygnalista napisał na X: „Czy po 25 latach WOŚP powinien dalej działać w swojej formule? W latach 90-tych WOŚP wypełniał dziury w zniszczonym przez transformację ustrojową kraju. Dzisiaj WOŚP zamienił się w dużej mierze w pralnie wizerunku upadłych gwiazd i biznesmenów oraz kampanię na rzecz utrzymania niskich podatków i składek zdrowotnych dla bogatych”.

Śpiewak organizuje debatę na ten temat, ale - jak napisał - „żaden przedstawiciel fundacji nie zgodził się na wzięcie udziału w panelu”.

Czy Anna Maria Żukowska i Jan Śpiewak mają rację w sprawie WOŚP?

KW

Źródło zdjęcia: Jerzy Owsiak. Fot. FOTON/PAP / Canva

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj66 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo