fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Jeszcze rano rozmawiała z mediami. Rzeczniczka Straży Granicznej odwołana

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 158
Anna Michalska przestała być rzeczniczką prasową Straży Granicznej. Dziennikarz TVN24 Artur Molęda poinformował o jej odwołaniu. Blondynka z warkoczem była twarzą kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

Rzeczniczka Straży Granicznej odwołana z funkcji

Jeszcze rano Michalska informowała PAP, że w przetargu wybrano wykonawcę bariery elektronicznej na granicznych rzekach Świsłocz i Istoczanka w woj. podlaskim (firma Sprint SA z Olsztyna). Planowana bariera ma powstać na 47-kilometrowm odcinku granicy.

Wieczorem dziennikarz TVN24 Artur Molęda podał informację o odwołaniu por. Michalskiej. Okazuje się, że po wejściu na stronę Straży Granicznej nie ma już jej danych. Komendant główny Straży Granicznej podejmie decyzję co do jej przyszłości w tej formacji.


Anna Michalska była twarzą kryzysu na granicy polsko-białoruskiej

Obowiązki rzecznika będzie teraz pełnił kmdr ppor. Andrzej Juźwiak, który do tej pory był rzecznikiem Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Porucznik Michalska stała się rozpoznawalna w całym kraju w związku z wypowiedziami o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej, gdy ze stoickim spokojem odpierała pytania o pushbacki czy "dzieci z Michałowa". 

O filmie Agnieszki Holland "Zielona Granica" mówiła, że "tak strasznej nagonki na polski mundur nie pamięta".


ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka