Paulina Matysiak. Fot. Klub Lewicy / Public Domain; Marcin Horała. Fot. Adrian Grycuk - Own work/CC BY-SA 3.0 pl
Paulina Matysiak. Fot. Klub Lewicy / Public Domain; Marcin Horała. Fot. Adrian Grycuk - Own work/CC BY-SA 3.0 pl

Posłanka Lewicy dołącza do inicjatywy polityka PiS. „Polska musi się rozwijać”

Redakcja Redakcja Centralny Port Komunikacyjny Obserwuj temat Obserwuj notkę 49
Polityczka Nowej Lewicy (ściśle - partia Razem) Paulina Matysiak zapisała się do zespołu parlamentarnego „Tak dla rozwoju. CPK - atom - porty” założonego przez polityka PiS Marcina Horałę. „Oczywiste jest dla mnie, że Polska musi się rozwijać” - argumentowała na X (dawniej Twitter). Zdaniem polityka PiS tematy takie jak CPK, port kontenerowy czy budowa pierwszej w Polsce elektrowni atomowej nie mogą być „zagłuszane” przez polityków rządzącej obecnie koalicji.

Inicjatywa Horały: Tak dla rozwoju. CPK - atom - porty. Posłanka Razem dołącza

Paulina Matysiak to członkini zarządu krajowego partii Razem; posłanka Lewicy w Sejmie obecnej i poprzedniej kadencji. W Sejmie X kadencji pełni funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Infrastruktury, należy też do Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

„Z inicjatywy Marcina Horały powstaje zespół parlamentarny »Tak dla rozwoju. CPK - atom - porty«. Ja się zapisałam, bo oczywiste jest dla mnie, że Polska musi się rozwijać. A żeby to było możliwe musimy postawić na rozwój transportu i naszej energetyki” - przekazała na X (dawniej Twitter) posłanka Lewicy.

Horała: Kluczowe inwestycje nie mogą być zagłuszane przez bieżącą politykę

Marcin Horała był rządowym pełnomocnikiem ds. CPK w czasach Prawa i Sprawiedliwości. Celem ponadparlamentarnego zespołu ma być pospieszanie władzy w realizacji ważnych z punktów widzenia racji stanu inwestycji, takich jak CPK, elektrownia atomowa czy port kontenerowy.

– Obserwuję rosnące poparcie dla kluczowych projektów pro-rozwojowych przekraczające bariery polityczne. Chciałbym stworzyć miejsce gdzie mogliby się zebrać parlamentarzyści, którzy w tych kwestiach się ze sobą zgadzają, nawet jeżeli różnią się w innych. Jednocześnie powstaje oddolny ruch społeczny w tych sprawach, któremu możemy pomagać przy wykorzystaniu narzędzi jakimi obywatel nie będący posłem nie dysponuje - złożenie interpelacji, interwencje poselskie, możliwość organizacji spotkań w budynkach sejmowych, zapraszanie przedstawicieli rządu i innych instytucji itp. – powiedział w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Marcin Horała.

Zdaniem polityka PiS tematy takie jak CPK, port kontenerowy czy budowa pierwszej w Polsce elektrowni atomowej nie mogą być „zagłuszane” przez polityków rządzącej koalicji, gdyż są to kluczowe inwestycje Polski w XXI wieku. 

– Chciałbym, aby tematy najważniejszych pro-rozwojowych inwestycji nie umykały uwadze, nie były zagłuszane przez bieżącą politykę, żeby osoby za nie odpowiedzialne czuły stałą presję ich szybkiej i skutecznej realizacji – podkreślił były już pełnomocnik ds. CPK.

Wniosek do prezydium Sejmu o utworzenie nowego zespołu parlamentarnego zostanie złożony jeszcze w trwającym dziś i jutro posiedzeniu niższej izby parlamentu.

Matysiak w obronie "Tygodnika.TVP" Zdorta

Gdy blisko tydzień temu Dominik Zdort, szef internetowego pisma idei Tygodnik.TVP, poinformował, że nowe władze telewizji publicznej ukradkiem zablokowały cały dostęp do portalu (tworzonego między innymi przez dziennikarzy dawnego „Plusa Minusa” w „Rzeczpospolitej”), Paulina Matysiak zdecydowanie zaprotestowała przeciw takiej polityce.

„Zupełnie tego nie rozumiem. To kasowanie programów i nagrań to nic innego jak prostacka zemsta, w stylu »teraz wam pokażemy«. To naprawdę niczemu dobremu nie służy” - napisała na X.


Pozostaje życzyć posłance Lewicy, by w nadchodzących gorących latach nikt nie zarzucił jej publicznie „socjalfaszyzmu”.

KW

Źródło zdjęcia: Paulina Matysiak. Fot. Klub Lewicy / Public Domain; Marcin Horała. Fot. Adrian Grycuk - Own work/CC BY-SA 3.0 pl 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka