Marek Czyż jako prowadzący "19:30". Fot. TVP
Marek Czyż jako prowadzący "19:30". Fot. TVP

Czyż i spółka muszą szukać nowych rozwiązań. Nowa TVP traci widzów na potęgę

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 120
Po wymianie w mediach publicznych widać gwałtowny spadek oglądalności. Telewizji Polskiej depcze po piętach Polsat, a TVP INFO jest wyprzedzana w pasmach publicystycznych przez Republikę. Nowa ekipa musi się zastanowić nad zmianami, by poprawić wyniki oglądalności.

Czasy świetności już minęły 

Nowy serwis informacyjny cieszył się ogromną popularnością tuż po debiucie. Tylko 21 grudnia, kiedy to odmienione "Wiadomości" zaprezentował Marek Czyż, wskaźnik oglądalności sięgnął 4,29 mln, a kolejne odsłony w okresie od 21 do 31 grudnia spadły do średnio 2,2 mln odbiorców. 

Po nowym roku było już znacznie gorzej. Jak wynika z danych Nielsen Media, opracowanych przez serwis WP Teleshow, w styczniu - od początku miesiąca do 18 dnia tego roku - średnia oglądalność "19.30" spadła do poziomu... 1,6 mln widzów. Wzrosła z kolei liczba widzów oglądających serwis "Dzisiaj" w TV Republika. Wydanie z 21 grudnia obejrzało ok. 0,4 mln widzów, a w dniu 10 stycznia wydanie obejrzało ponad milion osób. Telewizja Tomasza Sakiewicza wyraźnie zyskała na zmianach w TVP - część widzów przeniosła się właśnie tam, gdzie część redaktorów przejętej 20 grudnia ub. r. TVP. 

Polsat depcze po piętach TVP

Z najnowszego raportu Nielsen Audience Measurement, który przytacza portal Wirtualnemedia.pl, średnia oglądalność "19:30" w dniach 29 grudnia – 14 stycznia wyniosła 2,1 miliona widzów. Ale jest to zsumowany wynik z trzech anten: TVP1, TVP Info, TVP Polonia.

Warto także odnotować, że nowej Telewizji Polskiej, po piętach depcze Polsat. "Wydarzenia" na antenach Polsat News i Polsatu w badanym okresie oglądało 1,95 miliona widzów. 

Spadki notuje również "Teleexpress", który obecnie prowadzony jest przez Macieja Orłosia. Średnia widownia w okresie od 4 do 14 stycznia br. w TVP1, TVP Info i TVP Polonia wyniosła 2,07 mln osób. Portal wirtualnemieda.pl zestawił te wyniki z okresem od 1 do 19 grudnia 2023 roku, czyli jeszcze przed gruntowną zmianą w mediach publicznych. Wówczas widownia "Teleexpressu” w Jedynce, TVP Info i TVP Polonia wyniosła 2,60 mln osób. Strata po zmianach wynosi zatem ponad pół miliona odbiorców. 

[/salon24]

MP

Marek Czyż jako prowadzący "19:30". Fot. TVP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura