Tobiasz Bocheński. Fot. PAP/Paweł Supernak
Tobiasz Bocheński. Fot. PAP/Paweł Supernak

Kaczyński zdecydował. Tobiasz Bocheński kandydatem PiS na prezydenta Warszawy

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 145
Tobiasz Bocheński kandydatem PiS na prezydenta m. st. Warszawy w wyborach samorządowych - poinformował w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Tobiasz Bocheński kandydatem PiS na prezydenta Warszawy

– Trzeba człowieka, trzeba kogoś, kto to weźmie na siebie, kto podejmie się tak piekielnie trudnego, nie ma co tutaj ukrywać, zadania. Otóż mamy kogoś takiego (...) Tobiasz Bocheński – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezentując kandydata partii na prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych.

– Pan doktor Tobiasz Bocheński to człowiek który, to jest warunek bardzo istotny, spełnia wszelkie wymogi w sferze intelektualnej –powiedział.

Kto jeszcze będzie kandydował w Warszawie 

Jak wskazał Kaczyński, "zależy mi na Warszawie, zależy mi na niej przede wszystkim jako Polakowi, a po drugie jako człowiekowi, który się tutaj urodził i przeżył prawie 75 lat, a więc jestem z tym miastem bardzo ściśle związany".

– Prezydentem tego miasta był mój śp. brat Lech Kaczyński i także od niego wiem, że Warszawa jest wielkim wyzwaniem i to na różnych płaszczyznach, w różnych dziedzinach. Otóż, Warszawa jest wyzwaniem jako miasto. Mamy tutaj do czynienia z całą masą problemów, które przede wszystkim odnoszą się do tego, jak się tutaj mieszka, jak w istocie wygląda los warszawiaków, związany z tym, co wynika ze sposobu funkcjonowania miasta, a to jest w ogromnej mierze zależne od jego władz – dodał prezes PiS. 

Jak pisaliśmy na Salon24.pl, o fotel prezydenta Warszawy ma starać się ponownie Rafał Trzaskowski, a Lewica poprze najprawdopodobniej kandydaturę wiceprzewodniczącej partii Razem Magdaleny Biejat. Największe zaskoczenie jest jednak przy kandydaturze - jak podawały ogólnopolskie media - Trzeciej Drogi. Z jej list wystartować może aktywista Jan Mencwel z inicjatywy Miasto Jest Nasze.

Kim jest Tobiasz Bocheński

Bocheński od 18 kwietnia 2023 r. do 13 grudnia 2023 r. pełnił funkcję wojewody mazowieckiego, a w latach 2019 - 2023 był wojewodą łódzkim. Od jesieni 2015 r., był asystentem, doradcą, a od 2017 r. dyrektorem biura wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, który w 2019 r. został ministrem spraw zagranicznych.

Tobiasz Bocheński urodził się 15 grudnia 1987 r. w Łodzi, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i wykładowcą akademickim. Od 2019 r. jest doktorem nauk prawnych UŁ, badaczem doktryn polityczno-prawnych. Ma 35 lat.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Druga tura odbędzie się 21 kwietnia.


KW

Tobiasz Bocheński. Fot. PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka