Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

RMF FM: Morawiecki podsłuchiwany Pegasusem

Redakcja Redakcja Afera podsłuchowa Obserwuj temat Obserwuj notkę 171
Były premier Mateusz Morawiecki miał być wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości inwigilowanych przez służby specjalne nadzorowane przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - podaje RMF FM. Miał to być jeden z tematów zeszłotygodniowego posiedzenia ścisłego kierownictwa partii Jarosława Kaczyńskiego.

RMF FM: Mateusz Morawiecki inwigilowany Pegasusem

Agenci mieli interesować się majątkiem Mateusza Morawieckiego – ściśle: jego nieruchomościami. Kolejna sprawa to kontakty szefa rządu z Agencją Rezerw Materiałowych w czasie pandemii Covid-19 – takie wątki podaje RMF FM.

Część działań służb nie dotyczyła bezpośrednio szefa rządu Zjednoczonej Prawicy. Były premier pojawiał się w sprawach, w których inwigilowano inne osoby.

Zdaniem RMF FM służby interesowały się asystentami b. premiera Morawieckiego i ich kontaktami. Zdaniem informatorów radia nie chodziło o działania procesowe w ramach śledztw, a raczej o zbieranie informacji. Trwać to miało co najmniej półtora roku.


Kamiński i Wąsik zaprzeczają

Tym rewelacjom zaprzecza Mariusz Kamiński.

„Kolejna próba skłócenia PiS. Nie było żadnej inwigilacji premiera Morawieckiego. To ordynarny fejk. Obecny rząd kłamstwami próbuje przykryć własną nieudolność i swoje bezprawne działania. Nie damy się zniszczyć. Obronimy polskie sprawy” - napisał na platformie X były szef MSWiA.


Także Maciej Wąsik ma jednoznaczne zdanie: „Ciekawy artykuł z jednym zastrzeżeniem - to kompletna bzdura. Nie pierwsza zresztą na ten temat”.Brejza: Kaczyński z Kamińskim i Wąsikiem pobudowali system hakokracji

Europoseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza twierdzi, że te doniesienia, to - jak to określił - odkrywanie kolejnych poziomów łajdactw

– Inwigilacja premiera rządu PiS jest świadectwem, że Jarosław Kaczyński z Kamińskim i Wąsikiem pobudowali system hakokracji – powiedział Brejza.

W zeszłym tygodniu portal Gazeta.pl przekazał, że służby Kamińskiego i Wąsika inwigilowały za pomocą systemu Pegasus polityków PiS. 

Pojawiła się nieoficjalna lista, na której było około 30 osób. Na liście - jak pisała Gazeta.pl - znalazł się m.in. Marek Suski, Krzysztof Sobolewski, Jan Krzysztof Ardanowski, Ryszard Terlecki, Adam Bielan, Marek Kuchciński, Tomasz Latos, Arkadiusz Czartoryski i Ryszard Czarnecki.

Nowogrodzka, Kamiński i Wąsik dementowali te informacje. 

KW

Źródło zdjęcia: Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka