Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM
Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM

KGHM z rekordową akcją charytatywną

Redakcja Redakcja Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
KGHM zorganizował akcję wolontariacką na Tłusty Czwartek, podczas której pracownicy miedziowej spółki zebrali 150 tysięcy złotych. To rekordowa kwota, wyższa od tej zebranej w ubiegłym roku o 10 tysięcy. Pieniądze te pomogą dwójce dzieci pracowników z oddziałów KGHM.

 „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem” od KGHM

Akcja KGHM „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem” to już cykliczne wydarzenie, podczas którego sprzedawane są pączki, a cały zysk jest przeznaczany na cele charytatywne. W tym roku jedną z największych akcji charytatywnych organizowanych przez KGHM wspomogło ponad 100 wolontariuszy ze wszystkich oddziałów. 


Szlachetny cel akcji

W 2023 roku wolontariusze zebrali w ten sposób ponad 140 tys. zł. dla trojga chorych dzieci pracowników miedziowej spółki. W 2021 roku zebrano ponad 77 tys. zł. W tym roku blisko 17 tys. pączków rozeszło się w ciągu zaledwie kilku godzin, zebrane środki wspomogą dwójkę dzieci pracowników oddziałów Zakładów Górniczych Lubin i Polkowice-Sieroszowice. 


Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dwóch dziewczynek, jedna z nich cierpi z powodu wady serca VSD i ASD II, agenezję lewej nerki, niedorozwój kciuka w prawej ręce oraz mózgowe porażenie dziecięce. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację i specjalistyczne konsultacje. Druga dziewczynka choruje na zespół Crouzona (jest to rzadka choroba genetyczna), dyzostozę twarzowo-czaszkową oraz niewydolność oddechową. Środki zebrane w czasie akcji charytatywnej KGHM pozwolą na rehabilitację, zajęcia z logopedą, neurologopedą, zajęcia z logorytmiki oraz długie etapowe leczenie operacyjne i wizyty u specjalistów.

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo