Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Piotr Nowak
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Piotr Nowak

PiS rozpoczyna kampanię. Jarosław Kaczyński ujawnił hasło na wybory samorządowe

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 215
W sobotę odbyła się konwencja samorządowa partii Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS zdradził, z jakim hasłem do wyborów samorządowych pójdzie jego ugrupowanie. Wymienił również, jakie tematy będą poruszane podczas kampanii.

PiS zaczyna kampanię samorządową 

"Jesteśmy na tak" - pod tym hasłem PiS idzie do wyborów samorządowych. Hasło przedstawił Jarosław Kaczyński podczas konwencji w podwarszawskim studiu nagraniowym. Podczas prezentacji prezes PiS skrytykował swoich następców. – Od 13 grudnia mamy do czynienia z rządem mówiącym nieustannie "nie" – powiedział. 

- Przede wszystkim mówi, że nie będzie kontynuował, ale mówi także, że nie będzie inwestował, że nie będzie naprawiał, że nie będzie podejmował przedsięwzięć, które już są zaawansowane. Natomiast bardzo często lubi się posługiwać słowem +likwidacja+. Można powiedzieć, jest to rząd likwidatorów – powiedział szef PiS.

Wśród tematów, które będą poruszane przez PiS podczas kampanii samorządowej wymienił: budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, inwestycję w energetykę oraz rozwój portów morskich wraz z regulacją Odry. – Robiliśmy to dla Polski, dla Polek i Polaków. My chcemy, żeby wszyscy Polacy mieli prawo i szansę, żeby sobie mogli zorganizować komfortowe życie, a nie żeby był to przywilej dla nielicznych. Tak rozumiemy wspólnoty, odrzucamy ojkofobię – zdradził Kaczyński. 


Lokomotywy "PiS" w wyborach samorządowych

Prezes PiS stwierdził również, że "samorządom zabiera się wolność, na samorządy podnosi się rękę". – Samorządy powinny być ostoją wolności zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i powiatowym – dodał. 

Przemówieniu Kaczyńskiego przysłuchiwali się m.in. Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz, Przemysław Czarnek oraz Jacek Sasin. Na scenie zaprezentowano "lokomotywy" wyborcze PiS podczas wyborów samorządowych: Tobiasza Bocheńskiego, Andrzeja Śliwkę oraz Natalię Nitek-Płażyńską.


MP

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Piotr Nowak

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka