Ryszard Petru nie wyklucza wyjścia z koalicji. Stawia ultimatum

Redakcja Redakcja Polska 2050 Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Parlamentarzysta Polski 2050, a w przeszłości lider Nowoczesnej stawia rządzącym ultimatum. – Jeśli nie będzie żadnych zmian, to mogę powiedzieć: tak – zapowiada Ryszard Petru zapytany o ewentualne wyjście z koalicji rządzącej.

Niedziele handlowe - Polska 2050 szykuje powrót 

Polityk Polski 2050 był gościem Radia Zet w porannym paśmie. Mówił w nim m.in. o zakazie handlu w niedzielę. – Jako Polska 2050 będziemy zbierać podpisy pod ustawą wprowadzającą wolny handel w 2 niedziele w miesiącu, już w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że wszystkie ugrupowania to poprą – mówi szef sejmowej komisji gospodarki i rozwoju.

Co z poparciem innych partii? Polityk Trzeciej Drogi odpowiada, że KO jest „za”, a nawet dalej – chce wszystkich niedziel handlowych. Odmienne zdanie Lewicy? - Pani minister [Dziemianowicz-Bąk – red.] musi brać pod uwagę to, że gospodarka się zmieniła i nie tylko w formie fizycznej można zrobić zakupy i ktoś pracuje w niedzielę – komentuje. – Jeśli potrzebujemy większych dochodów, wzrostu gospodarczego i komfortu klientów, to jest to kompromisowa propozycja – ocenia ekonomista.


Petru dodaje, że „nikt nie musi chodzić do sklepu w niedzielę, jak ma zwyczaj niechodzenia, to niech nie chodzi”. 


Obniżka VAT na żywność. "To nie sposób na inflację"

- Zniesienie zerowego VAT-u na żywność to błąd? – pyta Bogdan Rymanowski. Petru stwierdził, że nie jest to błąd. - Ludzie nie będą się cieszyć, niemniej pamiętajmy, że dopłaty do 0 VAT powodowały, że od ludzi trzeba było pobrać dodatkowe podatki czy składki. System naczyń połączonych. Nie ma powodów, by chronić zerowym VAT-em żywność, gdy inflacja jest bliżej celu inflacyjnego, niż była w ostatnich 2 latach – dodaje poseł Polski 2050.


Wyjście z koalicji?

– Jeśli nie będzie zmian w składce zdrowotnej, wyjdziemy z rządu? – zapytał red. Bogdan Rymanowski.

– Jeśli nie będzie żadnych zmian, to mogę powiedzieć – tak – zapowiedział w radiu Petru. 

Fot. Ryszard Petru w Radiu Zet 


MD


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka