fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka

Hołownia nazwany "zdrajcą polskiej wsi". Rolnicy wysypali mu obornik przed domem

Redakcja Redakcja Protesty społeczne Obserwuj temat Obserwuj notkę 156
Nie tylko prezydent Wrocławia Jacek Sutryk miał dziś przed swoim domem niezapowiedzianych gości. Przed bramą wjazdową do nieruchomości marszałka Sejmu Szymona Hołowni w gminie Sidra niedaleko Sokółki ktoś wysypał obornik i wyrzucił opony.

Rolnicy protestowali przed posiadłością Hołowni

Na płocie marszałka Sejmu Szymona Hołowni znalazły się też transparenty z napisami „Rolnicy dziękują za gazowanie i pałowanie w Warszawie” i „Zdrajca polskiej wsi”.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

- W gminie Sidra przed jednym z domów policjanci znaleźli rozrzucony obornik wraz z oponami. Na ogrodzeniu posesji zamieszczono banery - przekazała Wirtualnej Polsce sierżant sztabowy Magdalena Afonin z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Hołownia reaguje na incydent z obornikiem

Posiadłość niedaleko Sokółki to nie jest dom, w którym Hołownia mieszka na co dzień. Marszałek Sejmu posiada ogromny dom w Otwocku, czyli ok. 30 kilometrów od stolicy, w którym mieszka z żoną Urszulą Brzezińską-Hołownią, która jest pilotką myśliwca MiG-29, oraz córeczkami – Marysią i Elżbietą.

Szymon Hołownia po południu odniósł się do incydentu z wysypaniem obornika przed jego domem.

- To jest dom moich rodziców. Starsi ludzie, którzy są przerażeni całą tą sytuacją, ktoś zrzucił 5 ton, powieszono transparenty "Zdrajcy polskiej wsi". Nie wiem, jaki to ma związek z moimi rodzicami, ja przywykłem do innej formy dyskusji - mówił w rozmowie z mediami. Marszałek Sejmu zaprosił rolników na dyskusję do swojego gabinetu.

Blokada willi Jacka Sutryka

Rano w związku z tym, że wrocławski magistrat wydał zakaz organizacji protestów rolniczych przed domem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka pojawili się niezadowoleni rolnicy. Skończyło się na zablokowaniu wyjazdu z posesji i transparentach na płocie.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

W środę od rana trwa wielki protest rolników, połączony z blokadą dróg. Rolnicy domagają się m.in. odstąpienia od przepisów Europejskiego Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza państw UE, a także przeciwko ograniczeniom w stosowaniu nawozów i hodowli zwierząt.


ja

Na zdjęciu Szymon Hołownia, fot. PAP/Radek Pietruszka

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo