Magda Stęga. Fot. Facebook/Magda Stęga
Magda Stęga. Fot. Facebook/Magda Stęga

Polka na miss trans kobiet w Ameryce. Wybrała już dla siebie strój

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
„Wysokie Obcasy”, dodatek dla kobiet „Gazety Wyborczej” informuje, że Magda Stęga, specjalistka ds. HR, będzie reprezentować Polskę w konkursie miss trans kobiet w Meksyku. "Wierzę, że kiedyś [Polska - red.] to będzie kraj progresywny i akceptujący różnorodność. Chciałabym być częścią tej zmiany" - przekonuje Stęga, która jest konsultantką ds. inkluzywności w międzynarodowych korporacjach.

Polka na Miss International Trans

Magdalena Stęga będzie reprezentować Polskę w konkursie Miss International Trans, czyli konkursie miss trans kobiet. Stęga - jak czytamy w „Wysokich Obcasach” - wspiera małe i średnie firmy w usprawnianiu ich procesów rekrutacyjnych.  W Internecie znana jest jako Webska Rekruterka. 

W wywiadzie dla portalu Noizz Stęga przyznała, że chciała spróbować sił w konkursie miss trans kobiet już w zeszłym roku, ale „nie była w pełni gotowa”. Ale ma już dowód osobisty z literką „K” przy płci i żeńskim imieniem. „Dopiero wtedy poczułam się w pełni sobą. Byłam gotowa na nowe wyzwania” - tłumaczy.


Misja: Jak to jest być transpłciową kobietą z Polski

„Stęga poczuła misję, by głośno mówić o byciu transpłciową kobietą z Polski. Wysłała zgłoszenie i została przyjęta – tłumaczą „Wysokie Obcasy”. Dlaczego to dla niej tak ważne? Bo na konkursie Miss International Trans rzadko pokazują się osoby z Europy Środkowo-Wschodniej.

Kłopot w tym, że udział w konkursie kosztuje 50 tys. złotych. Stęga stawia na crowdfunding. Ma też nadzieję, że pomoże jej LOT: „na konkurs musi lecieć do Meksyku, a bilety są kosztowne”. 


W stroju krakowianki na konkursie piękności trans

„Reprezentuję Polskę, bo wierzę, że kiedyś będzie to kraj progresywny i akceptujący różnorodność. Chciałabym być częścią tej zmiany” - mówi w wywiadzie dla Noizz.

Stęga planuje wystąpić na konkursie piękności trans w stroju krakowianki, bo Kraków to miasto, z którym łączą ją dobre wspomnienia z czasów studiów.

KO

Źródło zdjęcia: Magda Stęga. Fot. Facebook/Magda Stęga

Czytaj dalej:

Inne tematy w dziale Społeczeństwo