Pixabay.com
Pixabay.com

Tragedia na poligonie. Nie żyją dwie osoby po wybuchu

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
Kolejna tragedia na terenie wojskowym w tym roku. Dwie osoby zginęły na terenie poligonu wojskowego w miejscowości Solarnia w woj. śląskim, który należał do 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej – podało w poniedziałek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Dwie osoby nie żyją. Zginęły podczas wysadzania trotylu

Jak wynika z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do wypadku doszło przed godz. 11. Na terenie 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Solarni podczas ćwiczeń wysadzania trotylu doszło do zdarzenia, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Osoby te w wyniku obrażeń zmarły.

Służby kryzysowe przekazały, że działania zabezpieczał zastęp z ciężkim samochodem gaśniczym ze zbiornikiem na wodę z jednostki wojskowej w Lublińcu oraz dwie karetki wojskowe bez lekarza. Po przybyciu na miejsce zespołu ratowniczego z lekarzem stwierdzono zgon dwóch osób.

13. Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej stacjonował w Lublińcu i podlegał dowódcy 1 Śląskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Dywizjon został rozformowany w 1998 r.

Kolejna tragedia w tym roku. Wcześniej żołnierze zginęli w wypadku

Przypomnijmy, że na początku marca na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim zginęło dwóch żołnierzy. Zostali wówczas przejechani przez pojazd pancerny. Jeden z nich zmarł na miejscu, natomiast drugi wojskowy zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Czytaj dalej:


MB

Fot. Poligon, zdjęcie przykładowe. Źródło: Pixabay.com

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo