PAP/Maciej Kulczyński
PAP/Maciej Kulczyński

Bitwa o Wrocław. Rafał Dutkiewicz poparł Izabelę Bodnar i przeprosił za Jacka Sutryka

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
- Oddam głos na Izabelę Bodnar. I do tego samego namawiam mieszkańców. Wrocław potrzebuje zmiany – mówił Rafał Dutkiewicz, były prezydent stolicy Dolnego Śląska. Polityk przypomniał też, że przeprasza wrocławian za to, że aktualnym włodarzem jest Jacek Sutryk.

Izabela Bodnar z poparciem Rafała Dutkiewicza.

Izabela Bodnar, posłanka Trzeciej Drogi jest najpoważniejszą konkurentką Jacka Sutryka w wyborach prezydenckich we Wrocławiu. Właśnie dostała ogromne wsparcie: poparcie zadeklarował osobiście Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia w latach 2002–2018.

- Oddam głos na Izabelę Bodnar. I do tego samego namawiam mieszkańców. Wrocław potrzebuje zmiany – mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Dutkiewicz.


Dutkiewicz przeprasza za Sutryka. Wypomniał mu liczne afery

Rafał Dutkiewicz przypomniał kolejny raz, co sądzi o Jacku Sutryku – prezydencie, którego sam stworzył. Niedawno Dutkiewicz publicznie przeprosił wrocławian za to, co zrobił. Wyliczał afery z udziałem Sutryka – przypominał m.in. zakup domu z basenem od prezesa klubu sportowego, którego milionami dotuje gmina, rady programowe czyli maszynki do zarabiania pieniędzy przez kumpli i sojuszników politycznych Sutryka, czy Collegium Humanum (Sutryk wciąż nie udowodnił, że w ogóle studiował i zapłacił za tytuł MBA podejrzanej uczelni).

Dutkiewicz apelował więc do Sutryka, aby wycofał się z wyborów. Aktualny włodarz stolicy Dolnego Śląska jednak nie posłuchał.

Nie tylko Dutkiewicz. Bodnar ma wsparcie także innych prezydentów Wrocławia

Oprócz Dutkiewicza Bodnar popiera także Stanisław Huskowski, poprzednik na fotelu prezydenta. Zaś Bogdan Zdrojewski, pierwszy demokratycznie wybrany prezydent Wrocławia, bardzo krytycznie ocenia to, co prezentuje Sutryk. Jego kadencję nazwał „rozczarowującą”.

Wybory już 7 kwietnia. Sutryk pozostaje faworytem do wygranej. Jeśli jednak dojdzie do drugiej tury, to sytuacja może się diametralnie zmienić.

na zdjęciu: Kampania samorządowa 2024. Były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (P), kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta miasta Izabela Bodnar (C) i kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego Stanisław Huskowski (L) podczas konferencji prasowej we Wrocławiu, PAP/Maciej Kulczyński

Marcin Torz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka