fot. PAP
fot. PAP

Nalot służb na dom Zbigniewa Ziobry. Jego pełnomocnik złożył zażalenie

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 56
Mecenas Maciej Zaborowski, pełnomocnik Zbigniewa Ziobry, złożył do Prokuratury Krajowej zażalenie dotyczące "zasadności postanowienia oraz legalności działań prokuratury" w domu byłego ministra sprawiedliwości - poinformował portal wPolityce.pl.

Przeszukanie w domu Zbigniewa Ziobry

Na polecenie prokuratorów PK prowadzących śledztwo dotyczące wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości, w kilkudziesięciu miejscach w kraju ABW wraz z prokuratorami przeprowadziła pod koniec marca przeszukania. Przeszukano m.in. dom byłego szefa MS, posła Zbigniewa Ziobry oraz dom i pokój w hotelu sejmowym zajmowany przez b. wiceministra sprawiedliwości, posła Michała Wosia.

W domu Ziobry doszło do zniszczenia mienia, śledczy mieli dostać się do środka, wyłamując drzwi. Zaklejono też kamery monitoringu. Nikt nie zawiadomił polityka o zamiarze przeszukania. Zdaniem Macieja Zaborowskiego funkcjonariusze ABW "szukali czegokolwiek". Jak zaznacza, przeszukanie trwało 24 godziny i było bardzo skrupulatne.


Pełnomocnik Ziobry złożył zażalenie

- Zażalenie ma prawie 30 stron, a zarzuty także natury stricte procesowej, czyli naruszenia kodeksu postępowania karnego, naruszenia europejskich standardów. Podnosimy także naruszenia związane z immunitetem poselskim. Naszym zdaniem w sprawie pani prokurator, która wydawała to postanowienie, zachodził konflikt interesów i powinna się wyłączyć lub powinna być wyłączona z tej sprawy. Jednym z  najważniejszych argumentów jest naruszenie artykułu 224 kodeks postępowania karnego, czyli brak powiadomienia pana Zbigniewa Ziobry i jego małżonki o przeszukaniu — mówi Maciej Zaborowski w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

"Zażalenie zostało złożone za pośrednictwem Prokuratury Krajowej. Teoretycznie PK może je uwzględnić, ale jest to mało prawdopodobne. Wszystko na to wskazuje, że ostatecznie zajmie się nim sąd" - pisze wPolityce.pl.

ja

Na zdjęciu Zbigniew Ziobro, fot. archiw. PAP

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka