Poseł Trzeciej Drogi publikuje seksistowski komentarz pod zdjęciem Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Fot. X/@EwaZajaczkowska/@S_Cwik
Poseł Trzeciej Drogi publikuje seksistowski komentarz pod zdjęciem Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Fot. X/@EwaZajaczkowska/@S_Cwik

Plakat kandydatki Konfederacji poruszył internet. Poseł Trzeciej Drogi od razu się ożywił

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 201
Rzeczniczka Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego. W Warszawie postawiono jej plakat wyborczy, który przykuwa uwagę. Zainteresowanie jest tak ogromne, że o seksistowski komentarz pokusił się nawet poseł Trzeciej Drogi Sławomir Ćwik.

Zajączkowska-Hernik powalczy o mandat do PE

Okręg 4 w wyborach do Parlamentu Europejskiego obejmuje Warszawę oraz powiaty "okołowarszawskie": grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni oraz wołomiński. Do tego okręgu wliczane są także głosy z zagranicy i ze statków.

Z tego okręgu na czele listy Konfederacji stoją były poseł Krystian Kamiński z Ruchu Narodowego oraz rzeczniczka prasowa partii Ewa Zajączkowska-Hernik. Na jednym z bloków na warszawskiej Woli powieszono wielki bilbord z kandydatką. Internatom fotografia się podoba, ale niektórzy chyba nie znają umiaru...


Seksistowski komentarz posła Trzeciej Drogi 

Poseł Trzeciej Drogi Sławomir Ćwik opublikował mocno seksistowski komentarz pod zdjęciem Zajączkowskiej-Hernik. "Większość kandydujących eksponuje głowę, bo chcą pracować głową i tego oczekują wyborcy. Ale nie wszyscy...." – napisał, co wywołało lawinę komentarzy. 

Do sprawy odniósł się nawet poseł Koalicji Obywatelskiej Roman Giertych. "Radzę skasować ten wpis. Jest obrzydliwy" — stwierdził polityk. Po trzech godzinach od publikacji kontrowersyjnego opisu Ćwik usunął go ze swojego konta.

Poseł Ćwik nie widzi problemu 

Na wpis zareagowała również Zajączkowska-Hernik. "Panie Ćwik, w internecie nic nie ginie. Nie pozdrawiam! Panie Hołownia, wstyd mieć takich ludzi u siebie" – napisała rzeczniczka Konfederacji. 

I myśląc, że poseł zrozumie swój błąd i przeprosi, stało się coś zgoła odwrotnego. "Szanowna Pani Ewo - ja Pani zdjęcia na baner nie wybierałem. To Pani zdecydowała i cel Pani osiągnęła - jest dyskusja i ludzie komentują jak komentują. Moje skojarzenie było związane z chodzeniem za własnymi sprawami ale jak widzę komentarze to jestem w mniejszości. Miłego dnia" – skomentował Ćwik pod wpisem Zajączkowskiej-Hernik. 

MP

Poseł Trzeciej Drogi publikuje seksistowski komentarz pod zdjęciem Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Fot. X/@EwaZajaczkowska/@S_Cwik

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka