Szmydt robi karierę w rosyjskiej propagandzie. Wystąpił u gwiazdy Putina

Redakcja Redakcja Białoruś Obserwuj temat Obserwuj notkę 167
W programie Wołodimira Sołowjowa nie występują przypadkowi ludzie. Prezenter, showman i zwolennik eksterminacji Ukraińców, a także eskalacji wojny na Polskę i inne kraje zachodnie, gościł u siebie zbuntowanego sędziego Tomasza Szmydta. Przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości chce azylu na Białorusi.

Sędzia uciekł na Białoruś 

Ucieczka Tomasza Szmydta może przynieść Polsce wiele negatywnych konsekwencji, o których jeszcze nie zdajemy sobie sprawy. Sędzia decydował w Warszawskim Sądzie Administracyjnym m.in. o dostępie dla poszczególnych osób do informacji niejawnych. Na wokandzie miał posiedzenia z udziałem szefów służb specjalnych. Szmydt, niegdyś należący do grupy, popierającej reformę wymiaru sprawiedliwości, w ostatnich miesiącach występował jako skruszony krytyk Zbigniewa Ziobry i jego otoczenia. Udzielał wywiadów w TVN24 i "Gazecie Wyborczej". Przepraszał też sędziów, których przed laty atakował.  


Teraz Szmydt uciekł na Białoruś. Twierdzi, że sprzeciwia się zaangażowaniu Polski w wojnę na Ukrainie, co może rzekomo doprowadzić do konfliktu w naszym kraju. Wystąpił na konferencji prasowej w Mińsku, na której zaprezentował swoje dokumenty. Wystąpił też w programie putinowskiego propagandysty, Wołodimira Sołowjowa.  

Przerwany wywiad u Sołowjowa 

- Trochę odpoczęliśmy. Teraz czas popracować - napisał w mediach społecznościowych Szmydt. Wywiad u Sołowjowa rozpoczął się o godzinie 9 polskiego czasu, ale z przyczyn technicznych został przerwany. 


Szmydt na portalu X prezentuje filmy i wpisy w języku rosyjskim. Warto zauważyć, że sędzia płynnie posługuje się tym językiem: 

 


Fot. Sędzia Tomasz Szmydt u Wołodimira Sołowjowa

GWUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj167 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka