Aleksander Miszalski i Barbara Nowak. Fot. PAP/Aleksander Miszalski / Canva
Aleksander Miszalski i Barbara Nowak. Fot. PAP/Aleksander Miszalski / Canva

Tęczowa flaga na krakowskim magistracie. Barbara Nowak pojechała po całości

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 109
Po dekadach Kraków ma nowego prezydenta. Jest nim Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej. Miasto czeka najwyraźniej tęczowa zmiana, bo włodarz stolicy Małopolski wywiesił w oknie swojego gabinetu flagę w barwach ruchu LGBTQ+. „Okupant zawiesił swój znak” - odpowiedziała była małopolska kurator Barbara Nowak.

Prezydent Krakowa zawiesił na urzędzie miasta tęczową flagę

17 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Nowy prezydent Krakowa, Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej, postanowił pokazać, że droga mu to data. Z tej okazji na gmachu Urzędu Miasta Krakowa zawisły tęczowe flagi.

„Kraków to nasz wspólny dom, w którym zawsze jest i będzie miejsce na różnorodność, empatię i miłość” - przekazał w social mediach prezydent Aleksander Miszalski. I zaprosił mieszkańców miasta i przejeżdżających na Marsz Równości, który odbędzie się w sobotę, czyli 18 maja. 


Marsz środowisk LGBTQ+ to pierwsze wydarzenie, które Aleksander Miszalski objął patronatem i to na początku sprawowania urzędu.

Druga tęczowa flaga zawisła przed wejściem od strony pomnika Józefa Dietla.


Barbara Nowak: Okupant zawiesił swój znak - fałszywą tęczę

Była kurator oświaty, do niedawna trzęsąca Małopolską, czyli Barbara Nowak skomentowała gesty Aleksandra Miszalskiego na portalu X. Barbara Nowak nie jest wciąż postacią zupełnie prywatną – z list PiS zdobyła niedawno mandat do Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Zaangażowana zdecydowanie po prawej działaczka polityczna napisała ostro na X: „Urząd Miasta Krakowa nie jest już urzędem polskim. Zdjęto polskie flagi. Okupant zawiesił swój znak - fałszywą tęczę. Teraz ten urząd będzie służył tylko tym, którzy zgadzają się na rezygnację z nauki i rozumu na rzecz ideologii segregujących ludzi wg ich preferencji seksualnych”.


18 maja w Krakowie Queerowy Maj organizuje Marsz Równości

Marsz, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Queerowy Maj” rozpocznie się w sobotę, 18 maja o godz. 15.00 pod Muzeum Narodowym.

„Rozbujanx szumem wiatru, z tęczą we włosach i miłością w sercu przejdziemy ulicami Krakowa we wspólnym marszu po równość” - piszą „queerowi majowcy”. 

I dodają: „W tym roku Marsz Równości w Krakowie 2024 is powered by Wasza i nasza miłość, wsparcie, solidarność, społeczność, wytchnienie, spokój, widzialność, powrót do korzeni, ale i ponownie od dawna wspierające społeczność LGBT Cisco, dzięki któremu wiele rzeczy jest dla nas prostszych, np. ponownie będą Was bujały ze specjalnie przygotowaną z tej okazji muzyką dwie platformy”.

A Wam bliżej do wpisów prezydenta Miszalskiego i Queerowego Maja, czy komentarza Barbary Nowackiej?


KW

Źródło zdjęcia: Aleksander Miszalski i Barbara Nowak. Fot. PAP/Aleksander Miszalski / Canva

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj109 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo