Margaret dokonała aktu apostazji. Fot. Facebook/Margaret
Margaret dokonała aktu apostazji. Fot. Facebook/Margaret

Kolejna artystka dokonała aktu apostazji. Tłumaczy motywy tej decyzji

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 264
W ostatnim czasie wielu polskich celebrytów pochwaliło się dokonaniem aktu apostazji. Do tego grona zalicza się też Margaret – piosenkarka postanowiła jednak wyjaśnić motywy tej decyzji. "Po co być w instytucji, której nie rozumiesz?", pyta głośno.

Celebryci dokonują aktu apostazji 

W ostatnim czasie w mediach coraz częściej pojawia się temat apostazji celebrytów. Wiele polskich gwiazd zdecydowało się na wystąpienie z Kościoła – możemy tu już mówić wręcz o modzie. Dawid Podsiadło, Renata Dancewicz, Artur Barciś, Robert Biedroń; to tylko niektóre ze znanych osób, które dokonały tego aktu.


Margaret: Po co być w instytucji, której nie rozumiesz?

Do tego grona dołączyła też popularna piosenkarka Margaret, która niedawno publicznie ogłosiła swoje "rozstanie" z katolicyzmem. W jednym z ostatnich wywiadów postanowiła jednak wyjaśnić motywy tej decyzji, tłumacząc, że w przeciwieństwie do innych gwiazd, nie straciła wiary – z Kościołem poróżnił ją... brak zrozumienia. 

– Po co być w instytucji, której nie rozumiesz? Która do ciebie nie przemawia? Uważam to wręcz za bycie hipokrytą, będąc w Kościele i jawnie to krytykując. A ja chcę być w zgodzie ze sobą – Powiedziała artystka.

Wiara - tak, Kościół - nie

Margaret podkreśliła, że cały czas pozostaje osobą wierzącą, jednak przez brak zrozumienia nauk Kościoła i jego systemu, nie chce uczestniczyć w zorganizowanej religii. Piosenkarka wyznała, że modlitwę i uczestnictwo w mszach zastąpiła m.in. codzienną jogą.

– Nie chcę tego układać w system, bo systemy zazwyczaj my, ludzie, potrafimy nieźle z****ć. Staram się odkrywać swoją duchowość, robić jogę, ale nie nazywam tego. Nie klękam przed nikim i niczym – Skwitowała Margaret.

Salonik

Margaret dokonała aktu apostazji. Fot. Facebook/Margaret 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości