LGBT+ w TVP3 Poznań. Fot. Facebook/Grupa Stonewall
LGBT+ w TVP3 Poznań. Fot. Facebook/Grupa Stonewall

Drag queen "Twoja stara" w TVP. "Odtrutka na lata dezinformacji"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 96
W TVP3 Poznań niektóre wydania "Rozmowy dnia” będą dotyczyć społeczności LGBT+. Pierwszy odcinek już został nagrany, a gościem była drag queen o nazwie "Twoja stara". – To odtrutka na lata dezinformacji prowadzonej przez Telewizję Publiczną kontrolowaną przez poprzedni rząd – czytamy na Facebooku stowarzyszenia "Grupy Stonewall”.

LGBT+ w TVP3 Poznań 

TVP3 Poznań nawiązało współpracę z aktywistami ze stowarzyszenia "Grupa Stonewall”. W związku z tym, niektóre wydania "Rozmowy dnia" będą dotyczyć społeczności LGBT+. Pierwszy odcinek tego cyklu już został nagrany, a w studiu gościła Drag queen "Twoja stara". Rozmowę poprowadził Mateusz Sulwiński, członek zarządu "Grupy Stonewall".

– Nagraliśmy już pierwszy odcinek i było to ogromne przeżycie. Sam moment wejścia Starej w pełnym dragu do budynku stacji był bardzo symboliczny. To było jak zdejmowanie złego czaru – skomentował Sulwiński. 


– Ale to dopiero początek, zaproszę do programu wiele innych osób reprezentujących różne perspektywy i tożsamości. Będziemy rozmawiać o potrzebach i postulatach społeczności i wyjaśniać je w prosty i przystępny sposób. Naprawdę dostaliśmy od stacji mnóstwo swobody i jesteśmy za to bardzo wdzięczni – dodał. 

Emisja odcinka zaplanowana jest w środę 29 maja o godzinie 18:15. 

Zupełnie nowa telewizja 

"Grupa Stonewall" we wpisie na Facebooku zdradziła, że "rozmowy będą przede wszystkim edukacyjne". – Będziemy poruszać różne tematy związane ze społecznością, tłumaczyć, wyjaśniać i rozwiewać mity – wyjaśniła. 

– Będzie to odtrutka na lata dezinformacji prowadzonej przez Telewizję Publiczną kontrolowaną przez poprzedni rząd – dodano we wpisie. 

MP

LGBT+ w TVP3 Poznań. Fot. Facebook/Grupa Stonewall

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura