W sobotę ulicami warszawskiej Pragi przeszła parada równości. Fot. PAP/Albert Zawada
W sobotę ulicami warszawskiej Pragi przeszła parada równości. Fot. PAP/Albert Zawada

Parada równości na ulicach Warszawy. Dla miasta to dopiero początek

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
W sobotę ulicami warszawskiej Pragi przeszła parada równości; uczestnicy ruszyli spod Dworca Wileńskiego po godz. 13:00. Komenda Stołeczna Policji przekazała, że wydarzenie przebiegło w spokojnej atmosferze; nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń.

cParada równości w Warszawie 

Uczestnicy parady zebrali się w punkcie strefy Kiss+Ride Dworca Wileńskiego obok prawosławnego soboru metropolitalnego Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie, a następnie przeszli w kierunku ronda Wiatraczna.

Organizatorem wydarzenia była organizacja Praga Równości. Na stronie wydarzenia na Facebooku podano, że uczestnicy domagają się m.in. "legalizacji małżeństw między osobami tej samej płci z prawem do adopcji dzieci", "wprowadzenia trzeciej i w razie potrzeby kolejnych kategorii płci na dowodach osobistych i w paszportach lub zniesienia oznaczania płci w dokumentach" i "zakazu mowy nienawiści wobec mniejszości seksualnych, osób pracujących seksualnie i innych społeczności doświadczających wykluczeń, jakie nie są jeszcze ujęte w prawie".


Jeszcze dwie parady równości 

Jak poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji, wydarzenie przebiegło w spokojnej atmosferze, nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń. Dodał, że wciąż (stan na godz. 15:15) trwa jedno ze zgromadzeń i ma potrwać do godzin wieczornych.

Była to pierwsza z planowanych parad równości planowany w czerwcu br. w Warszawie. Jak wynika z zapowiedzi, dwie kolejne zaplanowane są na 15 czerwca br. oraz 22 czerwca br.

MP

W sobotę ulicami warszawskiej Pragi przeszła parada równości. Fot. PAP/Albert Zawada

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo