Nie żyje kolejny polski żołnierz. Dramat w jednostce w Braniewie

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 86
4 czerwca ujawniono zwłoki żołnierza na terenie jednostki wojskowej w Braniewie. Dziś, 11 czerwca, informuje o tym wydarzeniu "Rzeczpospolita". Opinia publiczna nie wiedziała wcześniej o tej tragedii. Braniewo to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone tylko 6 kilometrów od granicy polsko-rosyjskiej (okręg kaliningradzki).

Śledztwo ws. śmierci żołnierza

Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe sprawdza, dlaczego zmarł żołnierz na terenie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Jego ciało znaleziono 4 czerwca na parkingu jednostki. Był to mężczyzna, służący w niej. - Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe (dział do spraw wojskowych). Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną - taki komunikat uzyskała "Rzeczpospolita" z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. 


Specjalna infolinia dla żołnierzy w kryzysie psychicznym

Śledczy sprawdzają możliwość "doprowadzenia namową lub poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na swoje życie przez Mariusza M., lat 44, tj. o czyn z art. 151 kk.". Z tego wynika, że biorą pod uwagę odebranie sobie życia przez żołnierza. Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował niedawno o uruchomieniu całodobowej linii dla wojskowych, znajdujących się w kryzysie psychicznym. Każdy mundurowy może skorzystać z bezpłatnego numeru 800 300 311 we wszystkie dni tygodnia. 

 

Fot. Polscy żołnierze/gov.pl

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo