Fot. X
Fot. X

Skandal w Niemczech. Neonaziści wyszli świętować na ulice

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 96
Niemcy wciąż mają problemy ze swoją demoniczną przeszłością. Portal "DW" donosi, że w Eschede w Dolnej Saksonii kilkadziesiąt osób świętowało letnie przesilenie w stylu hitlerowskiej młodzieżówki Hitlerjugend.

Skandal w Dolnej Saksonii. Świętowali w nazistowskim stylu

W Celle nieopodal Eschede około 50 uczestników spotkało się w miniony weekend w dawnym „Hof Nahtz”. Na nagraniach, które wykonano z drona, widać, że uczestnicy zgromadzenia bawili się na imprezie o charakterze neonazistowskim. Młodzi mężczyźni, a nawet dzieci, paradowali w w mundurach. Mieli też pochodnie i biało-czerwonymi bębnami. Przygotowano ponadto znaki runiczne, kojarzące się bezpośrednio z nazizmem.

Sprawa miała miejsce tydzień temu w weekend, ale o skandalu głośno zrobiło się w sobotę, gdy okoliczni mieszkańcy wyszli protestować przeciwko oburzającej imprezie. Media twierdzą, że był to zlot neonazistów z całych Niemiec. Osobliwą imprezę mieli stworzyć Młodzi Nacjonaliści, należący wcześniej do skrajnie nacjonalistycznej partii NPD.


Takie imprezy odbywały się od 30 lat 

Okazuje się, że o sprawie wie doskonale lokalna policja. Mundurowi wiedzą, że tego typu zloty odbywają się w miejscowym gospodarstwie od 30 lat. Funkcjonariusze mają dokładnie monitorować to coroczne wydarzenie.

- Policja od dłuższego czasu regularnie patroluje okolicę gospodarstwa, by wyrobić sobie ogląd na sprawę - przekazała rzeczniczka służb.

Co ciekawe, tegoroczny zlot miłośników Hitlerjugend odbył się tydzień wcześniej od pierwotnie zakładanego terminu. Organizatorzy obawiali się, że mieszkańcy będą próbować blokować wydarzenie, gdyby odbyło się ono zgodnie z "tradycją". 

MB

Fot. Młodzi Nacjonaliści, zdjęcie przykładowe. Źródło: X/Junge Nationalisten

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj96 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka