Martyna Wojciechowska jest bardzo przejęta losem młodych Polaków. Fot. Facebook/Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska jest bardzo przejęta losem młodych Polaków. Fot. Facebook/Martyna Wojciechowska

Wojciechowska wzięła na tapetę pokolenie Z. "Skala problemu jest dziś dużo większa"

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 41
Martyna Wojciechowska jest bardzo przejęta losem młodych Polaków. Podróżniczka apeluje, żebyśmy dążyli do poprawy warunków życiowych "Pokolenia Z" i twierdzi, że dorośli utrudniają nastolatkom dorastanie w i tak trudnych czasach.

Wojciechowska: Dorośli utrudniają nastolatkom dorastanie 

Oprócz spełniania się jako podróżniczka Martyna Wojciechowska jest aktywnie zaangażowana w działalność społeczną. Gwiazda TVN-u stoi na czele fundacji Unaweza, a jej projekt "Młode Głowy" został nagrodzony na ostatniej gali portalu Money.pl. "Młode Głowy" mają na celu rozszerzanie świadomości społecznej na temat problemów psychicznych młodych osób. Podczas ogólnokrajowej konferencji Impact w Poznaniu Wojciechowska opisała, co dokładnie mają na celu działania prowadzone przez jej fundację. Podróżniczka tłumaczyła, że "Pokolenie Z" mierzy się obecnie z dużą presją ze strony dorosłych, co negatywnie wpływa na ich dorastanie.


– Po pierwsze, tworzymy i wywieramy ogromną presję na siebie samych, ale i na młode pokolenie. My kiedyś porównywaliśmy się co najwyżej do kolegi, koleżanki w klasie, na osiedlu. Dzisiaj ta skala jest dużo większa. A my, dorośli, wcale nie im ułatwiamy tego trudnego czasu. Pokładamy w młodych ogromne oczekiwania. Ciągle też podkreślamy, że my robiliśmy wszystko, "żebyście wy mieli". I po co to robimy? Czy ktoś tych młodych ludzi zapytał, czy oni rzeczywiście chcą tego, co my sobie wyobrażamy, że jest dla nich dobre? Wiemy już, że "Pokolenie Z" jest nieco inne niż my. Ma inne potrzeby, inaczej stawia granice i inaczej rozumie sukces w życiu. Zasadnicze jest, abyśmy zaprosili tych młodych ludzi do stołu i zapytali: co możemy dla Was zrobić? Jedno jest pewne: każde pokolenie ma swoje wyzwania – wyjaśniała Wojciechowska.


Martyna Wojciechowska: Media społecznościowe są niebezpieczne 

Gwiazda TVN-u w swojej wypowiedzi poruszyła również aspekt mediów społecznościowych, które również wywierają wpływ na dorastających członków "Pokolenia Z". Wojciechowska podkreśliła, że wirtualna rzeczywistość zaburza młodym osobom postrzeganie świata.

– Niestety, media społecznościowe mają duży wpływ na to, jak wygląda kondycja psychiczna nas wszystkich. Młodzi ludzie często porównują się do osób na drugim krańcu świata, które w social mediach najczęściej nie prezentują prawdziwego życia, tylko wybrane, podkręcone i wielokrotnie sztucznie kreowane idealne momenty. To wywiera ogromną presję – stwierdziła Wojciechowska.

Salonik

na zdjęciu: Martyna Wojciechowska. Fot. Facebook/Martyna Wojciechowska

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj41 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości