159 obserwujących
8504 notki
22363k odsłony
264 odsłony

Kancelaria Prezydenta podsumowuje rok Andrzeja Dudy w filmach

Kadr z filmów zaprezentowanych przez Kancelarię Prezydenta, fot. Youtube/KPRP
Kadr z filmów zaprezentowanych przez Kancelarię Prezydenta, fot. Youtube/KPRP
Wykop Skomentuj11

6 sierpnia 2015 r. Andrzej Duda został zaprzysiężony na Prezydenta RP. W pierwszą rocznicę tego wydarzenia Kancelaria Prezydenta zaprezentowała filmy podsumowujące rok prezydenckiej działalności. Opowiadają one o kontynuacji inicjatywy "Duda Pomoc" oraz o polityce historycznej i zagranicznej Prezydenta RP.

Biuro pomocy prawnej "Duda Pomoc"

Jak dowiadujemy się z pierwszego filmiku, od czasu objęcia przez Dudę urzędu prezydenta, do prezydenckiego biura pomocy prawnej wpłynęło 18 tys. zgłoszeń, z czego w ponad 7 tys. przypadków podjęło ono interwencje. Ponadto - jak poinformowano - 3 tys. pokrzywdzonych przyjęto bezpośrednio w siedzibie kancelarii prezydenta.

Polityka historyczna

Drugi filmik opowiada o polityce historycznej. „Mamy wielką historię. Powinniśmy mówić o niej prawdę” - mówił prezydent Andrzej Duda w orędziu, rozpoczynając prezydenturę. Minął rok. Coś się zmieniło?

Polityka zagraniczna i podróże 

Trzeci filmik poświęcony jest polityce zagranicznej. Prezydent złożył do tej pory 29 wizyt zagranicznych. Niektóre kraje odwiedzał kilkukrotnie, na przykład Niemcy cztery razy, Słowację trzy. W czasie roku prezydentury Dudy wizyty w Polsce złożyło 12 głów państw i szefów rządów. Podczas szczytu NATO Polskę odwiedziło 18 prezydentów i 19 szefów rządów państw Sojuszu. Pierwszym celem podróży Andrzeja Dudy była Estonia. 

Rok Pierwszej Damy

Kończy się też pierwszy rok działalności Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. W tym czasie Małżonka Prezydenta RP odbyła 46 wizyt krajowych i 14 zagranicznych oraz objęła swym patronatem 76 wydarzeń. Z tej okazji na stronie Kancelarii Prezydenta zaprezentowano szczegółowe podsumowanie, ale bez materiału filmowego. 

Ranking zaufania 

W sondażu IBRiS dla Onet.pl, opublikowanym w piątek Andrzej Duda znajduje się na czele rankingu zaufania do osób publicznych (ufa mu 46 proc. Polaków). W porównaniu do poprzedniego sondażu zyskał on ponad siedem punktów procentowych. Na drugim miejscu znajduje się Beata Szydło, na trzecim Ryszard Petru, a na czwartym Andrzej Rzepliński.

źródło: KPRP, PAP, Onet.pl

Zobacz także 

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale