162 obserwujących
8922 notki
23596k odsłon
3323 odsłony

Rzecznik MON z medalem za zasługi dla obronności kraju

Bartłomiej Misiewicz odbiera złoty medal od Antoniego Macierewicza. Fot. Facebook
Bartłomiej Misiewicz odbiera złoty medal od Antoniego Macierewicza. Fot. Facebook
Wykop Skomentuj155

Antoni Macierewicz odznaczył i awansował ponad 200 osób przed Świętem Wojska Polskiego. Szef MON uhonorował swojego rzecznika medalem za zasługi dla obronności kraju, a politycy i dziennikarze pytają: o jakich zasługach mowa?

Młody rzecznik MON od początku pod lupą mediów

Bartłomiej Misiewicz ma 25 lat. U boku Antoniego Macierewicza pracuje już od blisko 10 lat. Bardziej zaangażował się w politykę po tragedii smoleńskiej. - W 2010 r. po katastrofie smoleńskiej postanowiłem bardziej zaangażować się w życie publiczne w Polsce. Wstąpiłem do Prawa i Sprawiedliwości, dwa lata później z nominacji Prezesa PiS pana Jarosława Kaczyńskiego zostałem członkiem Rady Politycznej PiS - podał na swojej stronie internetowej. Od 2012 Misiewicz pełnił funkcję pełnomocnika powiatowego partii w piotrowskim, a od 2014 r. - również w radomszczańskim.

Młody współpracownik Macierewicza był szczególnie widoczny na posiedzeniach komisji ekspertów smoleńskich. Kierował Biurem Zespołu Parlamentarnego Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej. Gdy został rzecznikiem i szefem gabinetu szefa MON, od razu stał się obiektem krytyki i kpin ze strony nieprzychylnych dla PiS mediów. Pisano, że Misiewicz kilka lat temu pracował w aptece w rodzinnych Łomiankach i dyskwalifikuje go wiek. Podobnie oceniano przygodę z MON Edmunda Jannigera, młodego asystenta Macierewicza od spraw sieci.

Złoty medal dla Misiewicza

Ministrowie Obrony Narodowej co roku w Święto Wojska Polskiego honorują nie tylko wojskowych, ale również dziennikarzy i polityków, związanych z wojskiem. Misiewiczowi przyznano Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju, o czym rzecznik pochwalił się na Facebooku.

Oprócz wielu gratulacji, na współpracownika Macierewicza spadła lawina krytyki. - Tego nie da się komentować, nie używając wulgaryzmów. Pytam za co? - napisał jeden z użytkowników Facebooka pod zdjęciem odznaczonego rzecznika. - 10 miesięcy i taki medal. Wstyd dla MON! - dodał inny komentator.

- Misiewicz distal medal od Macierewicza. Dalibóg, nie rozumiem, jaki jest cel takich absurdalnych gestów. Pokazać "możemy wszystko"? - pytał publicysta Łukasz Warzecha na Twitterze. 

- Bartłomiej Misiewicz ze złotym medalem. Niestety, Edmund Janniger wraca bez krążka - ironizował Michał Majewski.

Celebryci odznaczeni za "zasługi dla wojska"

Politycy PO zarzucają Macierewiczowi "odznaczanie swoich". Jednak medale za zasługi dla obronności kraju otrzymały w poprzednich latach osoby, kompletnie niezwiązane z wojskiem, które nie poruszały zbyt często tej tematyki. Magdalena Jethon - była szefowa "Trójki", obecnie tworząca media KOD; Paweł Wroński - komentator "Gazety Wyborczej"; Marek Niedźwiecki - prezenter muzyczny; Tomasz Zimoch - komentator sportowy; Kamil Dąbrowa - były dyrektor "Jedynki" Polskiego Radia; Azrael - bloger; Marcin Gortat - koszykarz NBA; Sylwia Bogacka - sportowiec, olimpijka. To niepełna lista celebrytów i dziennikarzy, którzy w poprzednich latach zostali odznaczeni przez MON.

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Wykop Skomentuj155
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale