139 obserwujących
7201 notek
18667k odsłon
1600 odsłon

Porozumienie - nowa partia Jarosława Gowina

Wicepremier Gowin - liderem partii Porozumienie. Fot. PAP
Wicepremier Gowin - liderem partii Porozumienie. Fot. PAP
Wykop Skomentuj112

W stolicy rozpoczął się kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz konwencja zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. 

Nazwa nowego ugrupowania to Porozumienie. - To porozumienie na rzecz rozwoju polskiej samorządności; utworzymy radę samorządową, która zajmie się reformą samorządów, a oprócz niej radę programową i radę ds. gospodarczych - zapowiedział jego prezes Jarosław Gowin.

W sobotnim kongresie (4 XI) bierze udział ok. 1000 delegatów z całej Polski. Miejsce spotkania to Stadion Narodowy. - Spodziewamy się kilku prezydentów miast, kilkudziesięciu burmistrzów i wójtów. To ma być nowy impuls do działania - mówi Adam Bielan, wicemarszałek Senatu i wiceprezes Polski Razem.

Gościem specjalnym wydarzenia miał być lider PiS Jarosław Kaczyński, jednak jego udział został odwołany z powodu choroby. List lidera rządzącej partii odczyta szef MSWiA Mariusz Błaszczak. - Nowa partia ma być konserwatywna, ale - jak mówi Jarosław Gowin - "zbudowana nowocześnie według zachodnich wzorów". Wicepremier poinformował przed kongresem, że do partii oficjalnie przystąpił b. poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas.

W składzie nowej formacji ma się znaleźć ponadto była posłanka Kukiz'15 Magdalena Błeńska. Kilka dni temu wicepremier Gowin ogłosił, że do Polski Razem dołączył senator Józef Zając, wcześniej związany z PSL.


Kluzik-Rostkowska o nowej partii Gowina (TVN24/x-news)

Źródło: PAP

KW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj112
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka