Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
88 obserwujących 5143 notki 11837878 odsłon
Salon24 news, 6 grudnia 2017 r.

Popek chce robić karierę w polityce. Będzie kandydować do Sejmu

955 22 0 A A A
Popek, zdjęcie z oficjalnego profilu Popek Monster na Facebooku, Fot. Katarzyna Krempińska Photography
Popek, zdjęcie z oficjalnego profilu Popek Monster na Facebooku, Fot. Katarzyna Krempińska Photography

Paweł Mikołajuw, znany szerzej jako Popek, chce zostać posłem. Raper i gwiazda KSW zamierza kandydować do Sejmu z ramienia partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

O tym, że marzy mu się kariera parlamentarzysty Popek mówił już na jesieni. Dopiero niedawno ujawnił, jakie ugrupowanie będzie reprezentować. - Jestem sympatykiem, bratnią duszą Korwina Mikke, o ile chodzi o bycie ekscentrykiem – powiedział w rozmowie z dziennikarzem serwisu WideoPortal.pl.

Do nieformalnych rozmów między Popkiem a Januszem Korwin-Mikkem miało dojść pod koniec września. Obaj panowie spotkali się na festynie wolnościowym w Częstochowie. – Jeżeli któryś okręg zdecyduje się na przyjęcie na listy pana Popka, to pan Popek będzie kandydatem partii Wolność do Sejmu – mówił wtedy Korwin-Mikke.

Mikołajuw zapewnia, że będzie się udzielać w polityce charytatywnie. Chce się skupić na pomocy dzieciom z domów dziecka. - Chcę jako artysta zebrać 135 tys. głosów, żeby znieśli podatki dla domów dziecka albo porobili ulgi podatkowe – deklaruje. – Nie jestem taki straszny, ani taki głupi – zapewnia. Twierdzi, że nie zależy mu na pieniądzach, ani na tym, żeby "chodzić w garniturze po salach".Na razie Popek przygotowuje się do gali KSW w Katowicach, gdzie 23 grudnia zmierzy się z Tomaszem Oświecimskim, znanym z filmów Patryka Vegi. W rozmowie z mmarocks.pl przyznaje, że zmienił tryb życia. Ostro trenuje, trzyma dietę, nie odpuszcza ćwiczeń nawet podczas koncertów, na które zabiera swoich trenerów. – Zamiast kielicha wódy po koncercie, mam trenera, który każe mi skakać na skakance – wyznał.

Zapewnia, że bierze udział w walkach dla zdrowia, a nie dla pieniędzy, ponieważ w 65% czuje się sportowcem i chciałby nadal kontynuować karierę w MMA. – Ileż można bić kulturystów i aktorów – mówi. – Chciałbym wreszcie stoczyć jakieś sportowe walki. Moje polityczne hasło to „Polacy, do boju!”.

Paweł Mikołajuw to założyciel hiphopowej grupy Gang Albanii. Teksty jego piosenek są pełne wulgaryzmów, zdobyły ogromną popularność wśród młodzieży. Popek jest kontrowersyjny jest również z powodu wyglądu. Większość ciała ma pokryte tatuażami, w tym oczy. Dokonał również skaryfikacji twarzy i wstawił sobie złote zęby. W przeszłości był ścigany europejskim nakazem aresztowania za kradzież z włamaniem. Pochodzi z Legnicy, ale większość życia spędził na emigracji. Do Polski wrócił, kiedy prokuratura uchyliła decyzję o aresztowaniu. Ma 39 lat.

Źródło: mmarocks.pl, wideoportal.pl

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

 


 


 


 
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Kultura