Orlen sponsorem zespołu Roberta Kubicy.
Orlen sponsorem zespołu Roberta Kubicy.

Orlen wystartuje w F1. Spółka oficjalnym partnerem zespołu Kubicy

Redakcja Redakcja Formuła 1 Obserwuj temat Obserwuj notkę 65

PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing. Logotyp Orlen znajdzie się na bolidach oraz kombinezonach zawodników występujących w najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych wyścigach świata.

Współpraca PKN Orlen i Williams Martini Racing otwiera nowy rozdział w historii sportów motorowych w Polsce. To także okazja dla Orlenu na wypromowanie się w świecie. Spółka ma aktywa w pięciu krajach Europy i Ameryki Północnej, a jej produkty dostępne są w ponad 90 krajach na całym świecie.

- Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie w wyścigi Formuły 1 należy do najskuteczniejszych sposobów promowania marki poprzez sponsoring sportowy. Nie bez znaczenia pozostaje dla nas także fakt, że w bolidzie Williamsa zasiądzie jedyny w historii Polak, Robert Kubica, któremu chcemy towarzyszyć w jego ponownej drodze na szczyt – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Zobacz: Wielki powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. Orlen będzie sponsorował Polaka


Orlen sponsorem Williamsa w F1

Logotyp PKN Orlen pojawi się na bolidach Williams Martini Racing, m.in. na tylnym spoilerze, nosie, układzie dolotowym i każdym z lusterek bocznych. Dodatkowo logotyp Koncernu będzie można zauważyć na części podbródkowej kasku kierowców, kombinezonie kierowców i mechaników, a także odzieży personelu zespołu. 
 
Cieszymy się, że mogliśmy związać się z firmą czującą ducha motorsportów, z którą mamy wiele wspólnego. Williams Martini Racing to zaawansowane technologie, innowacje i przede wszystkim najwyższej klasy inżynieria. Wiemy, że dla PKN Orlen te wartości są równie ważne, dlatego wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele – powiedziała Claire Williams, Zastępca Szefa Zespołu Williams Martini Racing.
 
- Współpraca między PKN Orlen, a Williams Martini Racing to świetna wiadomość. Nie mogę doczekać się powrotu do F1,  jestem dumny, że będę reprezentować Polskę na torach Formuły 1, jeżdżąc bolidem z logotypem naszego narodowego koncernu – powiedział Robert Kubica.

image
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek spotkał się 15 października z Robertem Kubicą. fot. Twitter/Daniel Obajtek

Orlen będzie promował nie tylko siebie, ale i nasz kraj, gdyż nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł. PKN Orlen jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już piąty raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.
 
PKN Orlen chwali się, że jest jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie. Sprzedaż detaliczna prowadzona jest z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci blisko 2800 nowoczesnych i stacji paliw w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie.


Powrót Kubicy do F1

Robert Kubica wraca do F1. W marcu Kubica wystartuje w wyścigu o Grand Prix Australii po raz pierwszy po prawie dekadzie przerwy od wyścigów.


Robert Kubica to pierwszy w historii Polak startujący w Formule 1, w której zadebiutował podczas Grand Prix Węgier 2006. Stanął także na najwyższym stopniu podium podczas Grand Prix Kanady 2008. Wybrany został Najlepszym Sportowcem Polski 2008.

W 2011 r. w wypadku doznał poważnych obrażeń są poważne. Polski kierowca doznał licznych złamań prawej ręki oraz prawej nogi. Nikt nie wróżył mu powrotu do wyścigów, Kubica jednak nie dał się pokonać przeciwnościom. Po rekonwalescencji zaczął ściągać się w rajdach WRC, po czym wrócił jako kierowca testowy w F1.

W tym roku zaimponował swoją formą zespołowi Williamsa, który zdecydował się podpisać z nim kontrakt. Zespól Williams Martini Racing od czasu powstania w 1977 roku, zdobył 16 tytułów mistrzowskich FIA Formuły 1, będąc jedną z wiodących na świecie ekip Formuły 1. Zespół dziewięć razy triumfował w klasyfikacji konstruktorów, we współpracy z Cosworth, Hondą i Renault. Siedmiokrotnie kierowcy Williamsa zdobywali tytuły indywidualne, byli to Alan Jones, Keke Rosberg, Nelson Piquet, Nigel Mansell, Alain Prost, Damon Hill i Jacques Villeneuve.


źródło: materiały prasowe

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport