149 obserwujących
7787 notek
20502k odsłony
6060 odsłon

Cejrowski wyrzucony z TVP Info? „Poglądy sprzeczne z polską racją stanu”

Wojciech Cejrowski. Fot. Ryszard Hołubowicz/CC BY-SA 4.0
Wojciech Cejrowski. Fot. Ryszard Hołubowicz/CC BY-SA 4.0
Wykop Skomentuj300

Wojciech Cejrowski poinformował, że nie będzie już gościem programu „Minęła 20” (TVP Info), w którym występował razem z Michałem Rachoniem. 

 „Szanowni Państwo, Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program. (Powiedzieli Mu, że do końca roku.) Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów. Państwu dziękuję za KOLOSALNE WYNIKI OGLĄDALNOŚCI - biliśmy każdą konkurencję na głowę” (pisownia oryginalna). 

W połowie listopada Wojciech Cejrowski podpalił w programie Rachonia papierową flagę Unii Europejskiej. Telewizja nie wyemitowała tego fragmentu na antenie. Znalazł się on w wersji udostępnionej przez Cejrowskiego na jego koncie na YouTube. 

Media przypominają również kontrowersyjne wypowiedzi podróżnika w radiu WNET. W trakcie programu „Radiowy Przegląd Prasy” z 6 listopada, podczas 971 odcinka "RPP” Cejrowski stwierdził w kontekście prawa dotyczącego aborcji: „Prezes Kaczyński ma za pazurami krew niewiniątek i jest u mnie od dawna na cenzurowanym”.

Publicysta skrytykował również Jarosława Kaczyńskiego podczas dzisiejszej audycji „Poranek WNET”. Nie tylko poruszył wątek aborcji, ale przypomniał niedawną sytuację, w której prezes PiS pogroził palcem posłance jego partii. Anna Siarkowska miała wystąpienie przed głosowaniem nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Posłanka mówiła o „wycofywaniu się ze słusznych reform”. Gdy schodziła z mównicy prezes PiS kręcił głową i pogroził jej palcem. 

Jarosław Kaczyński zachował się „chamsko” - stwierdził Cejrowski. „Chamstwo, jeśli poseł - nawet mojej partii - schodzi z mównicy i ja grożę palcem. Jeśli to była intencja Kaczyńskiego, to w tym momencie był chamem wobec kobiety i powinien z liścia dostać” - powiedział publicysta. 

„Nie jest prawdą,że emisja programu”Minęła20”została zawieszona.TVP nie zerwała umowy z Wojciechem Cejrowskim.Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu” - napisał na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. 

Sytuację błyskawicznie zaczęli komentować interunauci. 

 

 

 Źródło: Twitter, Facebook

KW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła

Wykop Skomentuj300
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura