Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
97 obserwujących 5535 notek 13021107 odsłon
Salon24 news, 25 grudnia 2018 r.

Trump zaskoczył wszystkich. Powiedział dziecku, że Mikołaj nie istnieje

2874 114 0 A A A
Donald i Melania Trumpowie. Fot. PAP/EPA
Donald i Melania Trumpowie. Fot. PAP/EPA

Donald Trump wraz z małżonką Melanią odpowiadał na telefony dzieci, które - jak co roku - śledzą podróż świętego Mikołaja. W rozmowie z siedmiolatkiem, prezydent USA nie pozostawił złudzeń i wyjawił, że Mikołaj nie istnieje. 

Akcja "NORAD Tracks Santa” trwa nieprzerwanie od wielu lat. Dzieci dzwonią do Dowództwa Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD), by dowiedzieć się, gdzie akurat podróżuje święty Mikołaj na swoich saniach. Wszystko zaczęło się od pomyłki z lat 50., gdy mały chłopiec zadzwonił do NORAD po przeczytaniu ogłoszenia w miejscowej gazecie w Colorado Springs. Od tamtej pory amerykańscy oficerowie pomagają najmłodszym w "zlokalizowaniu" świętego Mikołaja. 

Na filmiku, opublikowanym na Twitterze, widzimy Trumpa w czasie rozmowy z dzieckiem. Amerykański prezydent wyraził zdziwienie, że siedmiolatek wciąż wierzy w Mikołaja. - Wciąż wierzysz w Mikołaja? To w wieku 7 lat jest marginalne, prawda?" - zapytał Trump. 


Uśmiechnięty prezydent USA zapytał dziecko, jak mu się wiedzie w szkole, przekazał pozdrowienia dla rodziców. Część najmłodszych prosiła Trumpa o zabawki, jedno dziecko wyraziło życzenie, aby babcia opuściła szpital. Prezydent odpowiedział, że to znacznie lepszy prezent od zabawek. 

- Pomoc dzieciom w śledzeniu św. Mikołaja stała się jedną z moich ulubionych tradycji! - napisała żona Donalda Trumpa, Melania. Amerykańska opinia publiczna krytykuje Trumpa za to, że odarł siedmiolatka z marzeń. Dużo dzieci z różnych zakątków świata w tym wieku jeszcze wierzy w dobrodzieja, który przynosi prezenty pod choinkę. 

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka