Radość po golu Kamila Glika, fot. PAP/Piotr Nowak

Polska - Łotwa. Wymęczone zwycięstwo w Warszawie

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 53

Polska wygrała w Warszawie z Łotwą 2:0 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2020. Pierwszego gola zdobył Robert Lewandowski, drugiego Kamil Glik. Po dwóch spotkaniach biało-czerwoni prowadzą z kompletem punktów w grupie G.

Pierwsza połowa meczu nie była udana dla reprezentacji Polski. Choć stwarzali wiele sytuacji podbramkowych, to nie udało im się ani razu umieścić piłki w siatce łotewskiego bramkarza. Ani Robert Lewandowski, ani Krzysztof Piątek wykorzystali okazji, za to Łotysze kilkakrotnie spowodowali, że polscy kibice wstrzymali oddech. Na szczęście Wojciech Szczęsny poradził sobie z atakiem gości.

„Podziękujmy obu reprezentacjom za pierwszą połowę” – zaapelował spiker, gdy sędzia zakończył tę część, ale na trybunach słychać było gwizdy.

Dopiero w drugiej połowie impas został przełamany, choć nie od razu. Zawiódł Kamil Grosicki, po raz kolejny Piątek. Sytuacji nie poprawiło wejście Jakuba Błaszczykowskiego na murawę. „My chcemy gola!” – zaczęli krzyczeć zniecierpliwieni kibice.

Dopiero pod koniec spotkania nasza drużyna znalazła sposób na zawodników z Rygi. Ataki Polaków były nieskuteczne do 76. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu z lewej strony Arkadiusza Recy akcję skutecznym strzałem głową wykończył Lewandowski.  W 84. minucie było już 2:0, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową popisał się Kamil Glik.

Po dwóch kolejkach w grupie G biało-czerwoni jako jedyni mają komplet punktów. Kolejne mecze zagrają w czerwcu – na wyjeździe z Macedonią Północną i u siebie z Izraelem.

ja

Zobacz galerię zdjęć:

Nieudana akcja Roberta Lewandowskiego w pierwszej połowie, fot. PAP/Piotr Nowak
Nieudana akcja Roberta Lewandowskiego w pierwszej połowie, fot. PAP/Piotr Nowak Żółta kartka dla Krzysztofa Piątka, fot. PAP/Piotr Nowak Wyścig Kamila Grosickiego do piłki, fot. PAP/Piotr Nowak Łotewski trener Slavisa Stojanovic, fot. PAP/Piotr Nowak Piotr Zieliński traci piłkę, fot. PAP/Piotr Nowak Podziękowania po meczu, fot. PAP/Piotr Nowak Robert Lewandowski strzelił 56. gola w reprezentacji, fot. PAP/Piotr Nowak Cieszynka Kamila Glika po strzelonym golu, fot. PAP/Piotr Nowak Pamiątkowe zdjęcie reprezentacji, fot. PAP/Piotr Nowak Na loży mecz oglądali m.in. Zbigniew Boniek, Witold Bańka, Jacek Kurski i Jerzy Buzek, fot. PAP/Piotr Nowak.