149 obserwujących
7735 notek
20368k odsłon
7215 odsłon

Klarenbach do Brudzińskiego: Odwal się Pan. Poszło o spalenie kukły Judasza w Pruchniku

Adrian Klarenbach prowadzi programy w TVP Info i Polskim Radio. Fot. YouTube/TVP Info
Adrian Klarenbach prowadzi programy w TVP Info i Polskim Radio. Fot. YouTube/TVP Info
Wykop Skomentuj349

Adrian Klarenbach, prowadzący programy w TVP Info i radiowej Jedynce, w poniedziałek wieczorem na Twitterze napisał do szefa MSWiA, żeby ten „odwalił się” od „podkarpackich tradycji” na wsi. 

Poszło o spalenie kukły Judasza w Pruchniku. Joachim Brudziński napisał na Twitterze: „Kościół w Polsce w czasach niemieckiej okupacji i niemieckiego nazistowskiego barbarzyństwa,często heroicznie, tak jak wielu Polaków,ratował życie swoich żydowskich braci. Takimi „akcjami”jak w Pruchniku (wbrew miejscowemu proboszczowi) zaciera się piękne świadectwo rodziny Ulmów”.  


Ostro zareagował dziennikarz TVP i Polskiego Radia Adrian Klarenbach: „Nie znam tradycji zachodniopomorskiej,ale Panie @jbrudzinski odwal się Pan od podkarpackiej.#Judasz był żydem ,chyba że chcesz Pan zmieniać historię.Strażacy nie mają wątpilowości,a u Pana tokwe skąd?” (pisowania oryginalna).


Chwilę później Klarenbach dodał: „Ja szczerze,tak od serca.Tradycja dla mnie rzecz święta.Ale widzę,że politykę ktoś mi idzie uprawiać.A na to się nie godzę,Panie @jbrudzinski przepraszam za" zwrot ....się Pan",bo widzę,że mi tu tałatajstwo biznes polityczny idzie robić” (pisowania oryginalna).


Część internautów zgodziło się z jego opinią: „Panie redaktorze. Proszę jutro tych wielce oburzonych Pruchnikiem zapytać czy w kwietniu 2009 protestowali i zaogniali tak sytuację. Kwiecień 2009. Pruchnik”.


Inaczej rzecz skomentował dziennikarz i publicysta Wojciech Biedroń: 


Inni ironizowali:


KW


Wykop Skomentuj349
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura