148 obserwujących
7764 notki
20447k odsłon
3003 odsłony

Zmiany w TVP. Holecka nową szefową "Wiadomości"

Danuta Holecka jest gwiazdą "Wiadomości" TVP.
Danuta Holecka jest gwiazdą "Wiadomości" TVP.
Wykop Skomentuj89

Danuta Holecka, która do tej pory była twarzą serwisu informacyjnego TVP, pokieruje redakcją "Wiadomości". Umowa z prezenterką została już podpisana, awans na stanowisko redaktora naczelnego dziennika wejdzie w życie 29 kwietnia.

Kierowanie zespołem "Wiadomości" nie oznacza, że Danuta Holecka zniknie z ekranu. Dziennikarka nadal będzie prowadzić serwis, obok Edyty Lewandowskiej i Michała Adamczyka. Pozostanie również gospodarzem programu "Minęła 20", gdzie toczą dyskusje z politykami i przedstawicielami mediów Michał Rachoń i Adrian Klarenbach.

Dotychczas obowiązki szefa zespołu "Wiadomości" prowadził Jarosław Olechowski, który w 2017 roku zastąpił Marzenę Paczuską. Holecka pracuje w TVP niemal od 30 lat. Kierowała redakcją w latach 1997 oraz 2003-2004. W 2009-2010 była wiceszefową, gdy serwisem "Wiadomości" zarządzał Jacek Karnowski. Na jesieni 2010 roku została odsunięta od prowadzenia programu. Wróciła dopiero w 2016 roku, gdy ster władzy na Woronicza przejął Jacek Kurski. Od tamtej pory jest gwiazdą TVP.

Kurski: Polacy odzyskali TVP. "Czarna lista"? Wymysł sfrustrowanych dziennikarzy

Danuta Holecka jest nieoficjalnie ulubioną dziennikarką Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS gościł kilka razy w studiu TVP w audycji "Gość Wiadomości", gdy Holecka prowadziła program. Krytycy "Wiadomości" wielokrotnie zwracali uwagę, że Holecka nie ukrywa swoich poglądów w telewizji publicznej. Często przerywa politykom z opozycji, wchodząc w ostre interakcje. Z kolei Jarosławowi Kaczyńskiemu i innym przedstawicielom Zjednoczonej Prawicy zadaje pytania "kierunkowe", łatwe dla rozmówcy i proste w odbiorze dla widza. W dodatku nowa szefowa "Wiadomości" często uśmiecha się z sympatią do polityków PiS.

Według "Dziennika Gazety Prawnej", Danuta Holecka jest jedną z najlepiej opłacanych prezenterek w TVP. Jej wynagrodzenie wynosi ok. 40 tys. złotych netto miesięcznie. Zarządcy telewizji publicznej utrzymują jednak, że płace w TVP - choć wysokie - są o wiele niższe, niż za czasów gwiazdorskich gaż Piotra Kraśki i Tomasza Lisa.

Protest przed redakcją TVP. Żądają dymisji Kurskiego. "Stop propagandzie nienawiści"

GW

Zobacz galerię zdjęć:

Internauci przygotowali zestawienie uśmiechów Danuty Holeckiej w czasie rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim. Fot. ASZdziennik
Internauci przygotowali zestawienie uśmiechów Danuty Holeckiej w czasie rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim. Fot. ASZdziennik
Awans Danuty Holeckiej w "Wiadomościach"
Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura