155 obserwujących
8157 notek
21520k odsłon
8753 odsłony

"Krystyna Janda jest rasistką". Aktorka pokazała, co myśli o głosujących na PiS

Krystyna Janda, fot. Agencja TVN/x-news
Krystyna Janda, fot. Agencja TVN/x-news
Wykop Skomentuj169

Krystyna Janda wielokrotnie pokazywała, że nie sympatyzuje z partią rządzącą. Po wyborach udostępniła na swoim profilu na Facebooku kontrowersyjną grafikę. Po fali krytyki, jaka na nią spadła, usunęła rysunek, ale niesmak pozostał.

Autorem udostępnionego na profilu Jandy rysunku jest Tomasz Wiater. Na grafice widzimy mężczyznę ubranego w garnitur, który trzyma banknot nad klęczącą przed nim kobietą z różańcem. Mężczyzna mówi: „Daj głos”.

Chociaż większość postów Jandy publikują za nią asystenci, to robią to za pełną zgodą aktorki. Dlatego autoryzowanie przez nią wpisu, który pogardza ludźmi biedniejszymi, wywołało oburzenie.


Przy okazji internauci zauważyli, że banknot na rysunku to średnio tyle, ile kosztuje bilet na spektakl w teatrze Krystyny Jandy. Dziennikarze przytoczyli dane, z których wynika, że za rządów PO aktorka dostawała z budżetu centralnego oraz z budżetu Warszawy grube miliony na jej Teatr Polonia oraz Och-Teatr – Fundacja Krystyna Jandy Na Recz Kultury, natomiast za rządów PiS dotacje gwałtownie spadły.Pojawiły się nawet przeróbki rysunku Wiatera, na których klęcząca kobieta ma twarz Krystyny Jandy, a mężczyzna ówczesnego ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, zaś banknot opatrzony jest napisem "dotacje".

To niejedyny "antypisowski" rysunek, który pojawił się ostatnio w mediach społecznościowych. Słynny rysownik Andrzej Mleczko przedstawił wyborcę PiS jako idiotę i menela, a Marek Raczkowski jako analfabetę.Tomasz Wiater jest nie tylko autorem grafiki "Daj głos". Na innym rysunku zasugerował, że politycy Prawa i Sprawiedliwości to "debile".Jakie jest Wasze zdanie na taki sposób reakcji na wygraną PiS?

ja

Wykop Skomentuj169
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura